Головний меморіальний цвинтар України під Києвом будують на болоті: екологи

Після проведення екологічної експертизи виявилося, що місце, виділене під головний військовий цвинтар країни біля села Гатне Київської області, може бути підтоплено ґрунтовими водами.

Про те, що “Мінветеранів планує ховати загиблих Героїв у болоті”, повідомили у Київському еколого-культурному центрі. Виявилося, що нещодавно було проведено незалежну геологічну експертизу у місці, де планується будівництво цвинтаря – у межах Гатненської громади, впритул до с. Мархалівка, Іванковичі на Київщині.

Експертиза показала різко негативний результат – у 8-ми з 10-ти свердловин рівень ґрунтових вод мав позначку вище 2-х метрів, а за санітарними правилами в такому місці здійснювати поховання заборонено.

Виявляється, що подібну інформацію було отримано також восени 2023 року. Багато ділянок майбутнього цвинтаря були визнані “підтопленими” та “потенційно підтопленими”.

На думку екологів, для цвинтаря потрібно знайти інше місце, де поховання не підтоплюватиме.

Нагадаємо, у квітні Міністерство у справах ветеранів України запевняло, що з місцем під цвинтар все гаразд і викривало міфи навколо нього, про це Vgorode тоді писав.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

Sourse: Джерело

No votes yet.
Please wait...