Гроші від продажу ТРЦ Ocean Plaza в Києві передадуть ЗСУ

Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення щодо конфіскації частини Ocean Plaza у розмірі 66,65%, що належала російським олігархам Аркадію та Ігорю Ротенбергам. Всі корпоративні права передали в управління Фонду держмайна.

За словами Дениса Шугалія, першого заступника голови ФДМУ, наразі триває аудит, оцінка вартості активу та інші заходи перед приватизацією. Після цього процесу активи планують продати за ринковою ціною, а виручені кошти скерувати ЗСУ чи на відбудову України.

До повномасштабного вторгнення Forbes оцінював Ocean Plaza в $180 мільйонів, відповідно, російську частку – в $120 мільйонів. Через війну оцінка знизилась до $140–150 мільйонів.

Нагдаємо, Ocean Plaza, як і багато інших ТРЦ, закрився 24 лютого 2022 року. Цей обʼєкт не працював майже девʼять місяців великої війни. Відкриттю заважало рішення Печерського суду Києва, яким було накладено арешт на майно «Інвестиційний союз “Либідь”, ділянки, на яких розташований ТРЦ, рахунки компаній та квартири в одному з столичних ЖК. Ocean Plaza відновив роботу лише наприкінці листопада 2022 року. У ТРЦ працюють понад 200 торгових точок.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...