Карта бойових дій в Україні 1 липня 2023 року

Сьогодні, 1 липня, в Україні розпочалася 493-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили здійснили локальні наземні атаки і, як повідомляється, досягли обмежених тактичних успіхів у західній частині Донецької та західної та східної частин Запорізької областей.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 1 липня.

30 червня українські війська вели контрнаступальні операції не менш як на трьох ділянках лінії фронту. За повідомленням Генштабу України, українські війська продовжували наступальні дії на мелітопольському (захід Запорізької області) та бердянському (східна частина Запорізької області) напрямках. У Генштабі України додали, що українські сили досягли часткового успіху на кордоні Левадне-Приютне на адміністративному кордоні Донецької та Запорізької областей та на рубежі Мала Токмачка-Очеретувате на заході Запорізької області. Повідомляється також, що українські сили закріпили нещодавно досягнуті рубежі у напрямку Привілля-Залізнянське на північ від Бахмута і продовжують чинити тиск на бахмутські фланги. Заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що українські сили впевнено просуваються на флангах Бахмута і що російські сили перекинули у цей район велику кількість військ. Маляр додала, що українські війська з різним ступенем успішності просуваються на півдні України, в одні дні рухаючись на один кілометр, в інші — менше. Деякі російські джерела також стверджували, що українські сили контратакували в районі Кремінної та на лінії фронту Донецьк – місто Авдіївка.

30 червня російські та українські війська продовжували бойові дії на лінії Куп’янськ-Сватово-Кременна. За повідомленням Генштабу України, українські сили відбивали атаки російських військ на Новоселівському напрямку (15 км на північний захід від Сватово), в районі Білогорівки (13 км на південь від Кремінної) та Роздолівки (31 км на південний захід від Кремінної). Міністерство оборони Росії (МО) заявило, що російські війська відбивали контратаки українських військ на Новоселівське, Білогорівку та у напрямку Кузьміно (3 км на південний захід від Кремінної). Російські військові блогери стверджували, що російські та українські війська ведуть позиційні бої у районі н. п. Сіньківка (9 км на північний схід від Куп’янська) та Дворічна (17 км на північний схід від Куп’янська). Російський військовий блогер стверджував, що російські війська володіють ініціативою на захід від Кремінної, але не змогли прорватися в цьому районі, лише захопивши деякі українські позиції і відтіснивши українські сили на захід.

Пов’язаний із Кремлем воєнкор заявив, що Повітряно-десантні війська Росії (ВДВ) продовжували свої наступальні операції в районі Серебрянського лісу та в Торському виступі (15 км на захід від Кремінної), і заявив, що російські війська мають побудувати лінію оборони вздовж річки Сіверський Донець, щоб знищити погрози українських рейдів із лісу. Інше російське джерело стверджувало, що українські війська почали наступ у невстановленому районі на лиманському напрямі і що російські сили ВДВ підтримують оборону.

Українські сили продовжували контратаки і, як повідомляється, 30 червня досягли певних успіхів у районі Бахмута. Генштаб України повідомив, що українські сили досягли часткового успіху на рубежі Привілля-Залізнянське (10-15 км на північний захід від Бахмута) та зміцнили нові позиції. Російські блогери стверджували, що українські сили зміцнили свої позиції біля греблі Курдюмівка приблизно за 13 км на південний захід від Бахмута. Військори також стверджували, що українські сили продовжували наступ на північ від Бахмута у районі н.п. Ягідне (безпосередньо на північний захід від Бахмута), Берхівка (6 км на північ від Бахмута), Дубово-Василівка (6 км на північний захід від Бахмута); на захід від Бахмута в районі п. Іванівське (6 км на захід від Бахмута); та на південний захід від Бахмута поблизу Північного (20 км на південний захід від Бахмута), Озарянівки (15 км на південний захід від Бахмута), Курдюмівки та Клещеївки (7 км на південний захід від Бахмута).

Один військовий блогер стверджував, що українські сили проводили штурмові операції у невстановленому районі у межах міста Бахмут, але заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що українські сили не перебувають у межах міста Бахмут, але зберігають контроль над південно-західною околицею міста. Український Генштаб повідомив, що російські війська провели безуспішні наземні атаки в районі Бахмута, Богданівки (8 км на північний захід від Бахмута) та Івановського. Російський військор стверджував, що російські війська досягли обмежених успіхів на південь від Івановського і в лісі біля Часового Яру (12 км на захід від Бахмута).

30 червня українські сили відновили контрнаступні дії в адміністративних межах Донецької та Запорізької областей. Як повідомлялося в Генеральному штабі України, українські сили досягли невстановленого часткового успіху на рубежі Левадного-Приютного (до 20 км на південний захід від Великої Новосілки) і закріпилися на новостворених лініях. Міноборони Росії оголосило, що російська частина Східного угруповання військ відбиває українські атаки у південній та південно-західній частині Великої Новосілки. Депутат від окупаційних військ Запорізької області Володимир Рогов заявив, що російські війська здійснили контратаку зі Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки) у бік с. Рівнопіль (10 км на південний захід від Великої Новосілки). Російський воєнкор стверджує, що станом на 30 червня є ризики з боку ЗСУ на лінії Старомайорське — Рівнопіль .

30 червня українські війська відновлюють наступальні дії у західній частині Запорізької області. Генштаб України повідомив, що українські сили досягли часткового успіху на рубежі Мала Токмачка-Очеретувате (28 км на південь від Оріхова) і закріпилися на нових досягнутих рубежах. Міністерство оборони Росії (МО) заявило про те, що російські сили відбили українську розвідку боєм у західній частині Запорізької області і завдали удару українським силам, які намагаються просуватися на південь і на південний схід від Оріхова. Російські блогери заявили, що погані погодні умови у західній частині Запорізької області уповільнюють темпи українських операцій і що на цій ділянці фронту точиться переважно позиційні бої.

У районі Оріхова дощ йшов 29 червня та 30 червня, хоча ці зливи, ймовірно, не погіршили маневреність бронетехніки, зареєстровані у цьому районі вітри не порушили роботу авіаційних частин. Інші блогери стверджували, що 30 червня українські війська продовжували безуспішні наступальні операції на південь від Оріхова. Російські воїнкори стверджували, що українські сили здійснили прорив у районі П’ятихатки (25 км на південний захід від Оріхова) і трохи просунулися у цьому районі.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...