Сьогодні, 11 липня, в Україні розпочалася 503-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили продовжують контрнаступальні дії та поступово просуваються вперед.
Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 10 липня.
10 липня українські офіційні особи заявили, що українські сили взяли Бахмут під вогневий контроль. Заступник міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що українські сили взяли під контроль невказані висоти навколо Бахмута, що дозволило українським силам встановити вогневий контроль над самим Бахмутом.
Українські офіційні особи нещодавно дали зрозуміти, що Україна прагне заманити російські війська в пастку всередині міста, і, схоже, українські операції в районі Бахмута останніми днями були спрямовані на те, щоб повільно оточити російські війська у Бахмуті та його флангах. Раніше ISW був консервативним в оцінці заяв про російський вогневий контроль над Бахмутом та загальне блокування українських комунікацій у Бахмуті та його околицях, оскільки російські сили поступово взяли під свій контроль поселення, але українські заяви про встановлення вогневого контролю можуть бути більш достовірними. Як українські, так і російські джерела останніми днями повідомляли, що Україна зміцнює позиції в районі Бахмута та на його південно-західних флангах, включаючи особливості місцевості, які можуть надати українським силам вогневу перевагу. Страх перед українським вогневим контролем та неминучими загрозами Бахмуту також пронизує російський інформаційний простір, і російські блогери неодноразово висловлювали побоювання з приводу того, що українські війська оточують російські війська у Бахмуті.
Російські джерела стверджували принаймні з лютого, що російські сили мали вогневий контроль над критично важливими українськими позиціями навколо Бахмута, тоді як українські офіційні особи та джерела, навпаки, не висловили занепокоєння щодо цих заяв Росії. Наполегливі сигнали українських офіційних осіб про оперативні наміри України в Бахмуті, поряд із явною заклопотаністю блогерів з приводу того, якими саме можуть бути ці наміри, дозволяють припустити, що українські контрнаступальні дії в цьому напрямку можуть реально загрожувати російському утриманню Бахмута, хоча надто рано прогнозувати звільнення міста.
10 липня російські та українські сили продовжували обмежені наземні атаки вздовж лінії Куп’янськ – Сватове – Кремінна. На кадрах з геолокацією, опублікованих 9 липня, видно, що російські штурмові загони «Штурм-З» досягли незначних успіхів у районі Новоселівської Луганської області (16 км на північний захід від Сватового). 10 липня Міноборони Росії заявило, що російські війська відбили українські атаки та диверсійно-розвідувальні групи в районі Новоселівського. Російські блогери стверджували, що 10 липня російські війська просунулися на південь від с. Вільшана (15 км на північний схід від Куп’янська) та 9 липня захопили невказані позиції в районі Куземівки (16 км на північний захід від Сватово), хоча ISW не спостерігала візуальних підтверджень ні того, ні іншого.
Міноборони Росії заявило, що російські війська відбивали атаки українських військ у районі н. п. Кармазинівка (12 км на південь від Сватово) та с. Діброва (5 км на південний захід від Кремінної). Російський військор стверджував, що російські війська провели успішні наступальні операції в районі м. Торське (14 км на захід від Кремінної) та південніше Кремінної у Серебрянському лісництві. 10 липня Генштаб України повідомив, що російські війська провели безуспішні атаки на захід від Спірного (25 км на південь від Кремінної).
Українські та російські сили продовжують завдавати ударів по Бахмуту 10 липня. Генштаб України повідомив, що за останній тиждень українські сили звільнили чотири квадратні кілометри території на бахмутському напрямку, а всього з початку бойових дій звільнено 24 квадратні кілометри.
Заступник міністра оборони України повідомила, що українські сили встановили вогневий контроль над самим Бахмутом і вчинили наступ на південь від Бахмута. Командувач Сухопутних військ України генерал Олександр Сирський також заявив ABC News в інтерв’ю, опублікованому 9 липня, що він упевнений, що українські війська повернуть Бахмут. МО РФ та російські блогери стверджували, що російські сили відбивали атаки українських військ на н. п. Берківка (6 км на північний захід від Бахмута) та Кліщіївка (7 км на південний захід від Бахмута), а також що українські сили вели атаки поблизу н. п. Андріївка (10 км на південний захід від Бахмута). На кадрах, опублікованих 10 липня, імовірно видно, як підрозділи батальйону «Привид» (формування т.зв. ЛНР) та 4-ї мотострілецької бригади (2-й армійський корпус т.зв. ЛНР) відбивають атаку українців біля Кліщіївки. Український Генштаб повідомив, що російські війська провели безрезультатні атаки поблизу м. Григорівка (9 км на північний захід від Бахмуту) та Дубово-Василівка (6 км на північний захід від Бахмута). Російський військор стверджував, що російські війська завдавали ударів по наземних цілях у районі Берхівки та Веселого (20 км на північний схід від Бахмута). На кадрах, опублікованих 10 липня, нібито видно підрозділи 58-го окремого батальйону спецназу (1-й армійський корпус так званої Донецької Народної Республіки), які діють на бахмутському напрямку.
Російські джерела стверджували, що 10 липня українські сили продовжували наземні атаки у західній частині Донецької області. 10 липня Міноборони Росії заявило, що українські війська вели диверсійно-розвідувальні роботи у районі н. п. Приютне (15 км на південний захід від Великої Новосілки). Російські блогери також стверджували, що українські сили продовжували спроби просунутися на південь від Рівного (10 км на південний захід від Великої Новосілки) та в районі Старомайорського (8 км на південь від Великої Новосілки) та Урожайного (8 км на південь від Великої Новосілки). Один воєнкор стверджував, що підрозділи 34-ї окремої мотострілецької (гірської) бригади (49-а загальновійськова армія, ПВО) відбивали українську атаку в районі на південь від Великої Новосілки. Інший блогер стверджував, що під Урожайним тримають оборону підрозділи оперативно-тактичного з’єднання т.зв. Донецької Народної Республіки (ДНР) «Каскад» та невстановлені підрозділи російської піхоти.
10 липня українські сили провели контрнаступну операцію на південь від Оріхова на заході Запорізької області. На кадрах з геолокацією, опублікованих 10 липня, видно, що українські сили провели механізований наступ і просунулися в межах 2 км на північний схід від Роботино (14 км на південь від Оріхова). Російські джерела, у тому числі Міноборони Росії, стверджували, що українські війська завдавали ударів у районі Роботино, а один відомий російський блогер стверджував, що українські війська на бойових машинах, наданих Заходом, просувалися до оборонних рубежів 71-го мотострілецького полку. На кадрах із геолокацією, опублікованих 9 липня, також видно, що українські сили просунулися на південний схід від Оріхова у бік Новопокровки (15 км на південний схід від Оріхова). Російські військкори також стверджували, що українські війська провели обмежені бойові розвідувальні атаки групою чисельністю близько 30 осіб уздовж лінії П’ятихатки-Жеребрянки (приблизно 25 км на південний захід від Оріхова). Деякі російські джерела стверджували, що російські сили, що діяли в районі П’ятихаток, навмисно залишили і замінували траншеї, щоб спонукати українські сили увійти до замінованих територій, внаслідок чого зазнали значних втрат.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram: