Сьогодні, 11 листопада, в Україні розпочався 992 день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Російська армія настає по всій лінії фронту, а ЗСУ намагаються зупинити наступ.
Vgorode публікує карту бойових дій Інституту вивчення війни (ISW) за даними 11 листопада.
Російські та українські війська нещодавно просунулися в основному виступі на території Курської області, про що свідчать геолокаційні кадри, опубліковані 10 листопада. Українські сили просунулися на північ від Новоіванівки, тоді як російські – на південь і схід від Погребків. Російське Міноборони заявило, що українські війська завдали контрудару на південний схід від Кореневого. Повідомляється, що в районі Погребків діють підрозділи 810-ї бригади морської піхоти Чорноморського флоту.
За інформацією New York Times від 10 листопада, Росія зосередила близько 50 000 військових, включаючи північнокорейські сили, для наступу в Курській області, не відводячи війська зі сходу України.
9 та 10 листопада російські війська продовжували наступальні дії на північний схід від Харкова, поблизу Вовчанська та Стариці, проте просування не досягли. За повідомленням представника української бригади, 9 листопада Росія посилила удари по Харківській області, зокрема по цивільній інфраструктурі Харкова, використовуючи плануючі бомби. 10 листопада український військовий повідомив, що російські сили намагаються вийти до річки Вовча, використовуючи непідготовлений особовий склад для штурмів.
Також зазначено, що через труднощі з матеріально-технічним забезпеченням і доставкою боєприпасів в умовах погіршення погоди російські війська практично припинили використання РСЗВ на цьому напрямку. У районі Вовчанська продовжують діяти підрозділи 116-ї бригади спецназу Росгвардії.
10 листопада російські війська продовжили наступ на лінії Куп’янськ–Сватове–Кремінна, але підтверджених змін лінії фронту не було. Російські блогери заявили про просування сил на 200 метрів завширшки та 400–600 метрів у глибину на окремих ділянках біля Калинового, Голубівки, Вишневого і Копанок, однак візуального підтвердження цих даних немає. Наступальні дії також тривали поблизу Кіндрашівки, Кучерівки, Кругляківки, Зеленого Гаю, Греківки, Невського, Тернів, Торського та Серебрянки. Поблизу Кругляківки діють підрозділи 1-го танкового полку, а біля Тернів – підрозділи 144-ї мотострілецької дивізії.
9 і 10 листопада російські війська продовжували наступ на сіверському напрямку, зокрема біля Білогорівки та Верхньокам’янського, але без підтверджених результатів. Також тривали атаки на цьому напрямку – поблизу Часового Яру, Кліщіївки, Ступочок і Білої Гори, без успіхів у просуванні.
За словами майора Анастасії Бобовнікової, 9 листопада російські сили накопичували резерви та техніку на часовоярському та торецькому напрямках, використовуючи контрактників. Вона зазначила, що українська артилерія та удари дронів заважають російським військам перетнути канал Сіверський Донець-Донбас біля Часового Яру для перекидання техніки. ТАСС заявляє, що підрозділи 6-ї мотострілецької дивізії використовують безпілотники з оптоволоконними кабелями в напрямку Костянтинівка-Краматорськ.
10 листопада російські війська продовжили наступ на торецькому напрямку, але без підтвердженого просування. Атаки велися поблизу Торецька, зокрема біля Диліївки, Щербинівки та Нелипівки. За словами майора Бобовнікової, російські війська рідше йдуть у штурм, але збільшили кількість особового складу в кожній атаці, що призводить до більших втрат — близько 50-70 осіб на день, або 5% від загальних втрат. На цьому напрямку діє російський батальйон «Спарта» (51-а загальновійськова армія, колишній 1-й ОК «ДНР»).
10 листопада російські війська продовжили наступ на Покровському напрямку, нещодавно просунувшись на південь від Новоолексіївки, за даними геолокаційних кадрів від 9 листопада. Російські блогери також повідомили про просування на південний захід від Новоолексіївки та в районах Лисівки, Петрівки, Григорівки, Даченського, Юрівки й Пустинки, але підтвердження від ISW немає. Російські атаки тривали на схід і південний схід від Покровська, поблизу Проміня, Миролюбівки, Селидового та інших населених пунктів. На цьому напрямку діють безпілотники батальйону «Велес» 35-ї ОМСБр РФ.
9 та 10 листопада російські війська продовжували наступ у західній Запорізькій області поблизу Малої Токмачки та Новоандріївки, але підтверджених змін на фронті не зафіксовано. Полковник Владислав Волошин, речник українського Таврійського угруповання, повідомив про зосередження російських сил біля Кам’янського, Гуляйполя та Роботиного, де готуються посилені штурми. У жовтні російські війська скинули близько 500 керованих бомб на південь України, третину з яких — в останній тиждень жовтня. На Пологівському напрямку діють підрозділи 38-ї мотострілецької бригади та 7-ї ВДВ дивізії.
9 і 10 листопада російські війська продовжували наступ на дніпровському напрямку, в тому числі на східному (лівобережному) Херсонщині, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Повідомляється, що на островах у дельті Дніпра діють підрозділи 205-ї окремої мотострілецької бригади (49-а ОМСБр Південного військового округу [ПВО]).
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:
Sourse: Джерело