Карта бойових дій в Україні 13 жовтня

Сьогодні, 13 жовтня, в Україні розпочалася 597-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили продовжують контрнаступальні дії та поступово просуваються вперед.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 13 жовтня.

У вівторок, 10 жовтня, російські війська розпочали мастштабний наступ, який триває в районі Авдіївки Донецької області. Станом на 12 жовтня армія Росії не досягли якихось великих проривів біля Авдіївки.  Кадри з геоприв’язкою показують, що під час наступальних дій у населеному районі Авдіївки російські війська, ймовірно, втратили бронетехніку у кількості як мінімум батальйону тактичної групи (БТГ).

Українські війська, що обороняються, завдають досить великих втрат і пригнічують російську логістику біля Авдіївки, що уповільнює темпи російського наступу.

Українські сили продовжують контрнаступальні операції під Бахмутом та на заході Запорізької області та, як повідомляється, 12 жовтня просунулися на обох ділянках фронту.

Генштаб України повідомляє, що українські війська досягли успіхів на схід від Кліщеївки (7 км на південний захід від Бахмута) і на схід від Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). Офіційний представник Східної групи військ України капітан Ілля Євлаш заявдяє, що українські війська продовжують наступальні операції, на бахмутському напрямі та просунулися на кілька сотень метрів у невказаних районах.

Як заявило Міноборони Росії, російські війська відбили три українські атаки біля Кліщівки, а російські блогери повідомили, що російські сили також відбили українські атаки біля Андріївки та Озар’янівки (12 км на південний захід від Бахмута).

Російська армія продовжила контратакувати українські позиції в районі Бахмута 12 жовтня, але не досягла підтверджених територіальних завоювань. Генштаб України повідомляє, що українські військові відбили російськи атаки в районі Андріївки .

У четвер, 12 жовтня, війська Росії продовжили наступ на захід і південний-захід від Донецька і досягли незначних успіхів. На кадрах з геоприв’язкою, опублікованих 12 жовтня, видно, що російські війська просунулися обмежено на південь від Новомихайлівки (12 км на південний захід від Донецька).

Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили більше 10 російських атак у районі Мар’їнки (на захід від Донецька), Перемоги (5 км на південний захід від Донецька) та Новомихайлівки.

Представник Генштабу України та офіційний представник Таврійської групи військ полковник Олександр Штупун повідомив, що 12 жовтня українські війська змогли відбили російські атаки на південний схід від Вугледару на заході Донецької області.

Також, українські війська 12 жовтня продовжили обмежені наступальні дії у районі кордону Донецько-Запорізької області та не просунулися вперед. Російський блогер заявив, що українські сили безуспішно атакували район Приютного за 15 км на південний захід від Великої Новосилки). Інші російські блогери стверджують, що українські сили за останню добу знизили наступальну активність у прикордонному районі Донецько-Запорізької області.

Стало відомо, що 12 жовтня українські війська незначно просунулися у західній частині Запорізької області. Генштаб України та Штупун повідомили, що українські сили покращили свої тактичні позиції на захід від Роботина.

Один із російських блогерів заявив, що українські сили атакували райони Новопрокопівки (13 км на південь від Оріхова) та Новокарлівки (18 км на південний схід від Оріхова).

Блогери з Росії стверджують, що російські війська відбили атаки української армії на лінії Роботино-Копани (5 км на північний захід від Роботина) й у районі Вербово (18 км на південний схід від Орихова). Російські блогери вважають, що українські сили знизили темп наступальних операцій на заході Запорізької області.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

Sourse: Джерело

No votes yet.
Please wait...