Карта бойових дій в Україні 14 жовтня

Сьогодні, 14 жовтня, в Україні розпочалася 598-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили продовжують контрнаступальні дії та поступово просуваються вперед.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 14 жовтня.

У п’ятницю, 13 жовтня, російські наступальні дії на територіїї Авдіївки Донецької області зіткнулися з невдачами в околицях міста. Російські джерела стверджують, що армія Росії продовжила атакувати райони на північ і південь від Авдіївки, а геолокаційні кадри, які опубліковані 12 і 13 жовтня, показують, що російські війська просунулися на південь від Красногорівки (5 км на північ від Авдіївки) та на південь від Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки).

Також один з російських блогерів зазначив, що українські сили використовують мінні поля, щоб уповільнити поступ Росії на Авдіївському напрямку.  В свою чергу, українські військові повідомили, що сили України продовжують відбивати російські атаки в районі Авдіївки.

Як повідомляє посол Росії в ООН Василь Небензя 13 жовтня,  українські контрнаступальні операції “формально завершені”, оскільки російські війська перейшли “до активних бойових дій майже на всій лінії фронту”.

Кремль, ймовірно, намагається використати російські наступальні дії в районі Авдіївки. Україна навряд чи завершить свій контрнаступ, який продовжується, як стверджує Небензя, і, як раніше зазначав ISW, український контрнаступ операції, швидше за все, продовжаться і в зимові місяці, хоча, ймовірно, з меншими темпами і масштабами.

Українські військові 13 жовтня провели наступальні операції в районі Бахмута і не досягли жодних підтверджених успіхів. Генштаб України повідомив, що українські війська продовжили штурмові дії на південь від Бахмута. 

Російські блогери стверджують, що бої продовжуються в районі Оріхово-Васильівка (10 км на північний захід від Бахмута) і на лінії Кліщеївка-Андріївка-Курдюмівка (7-13 км на південний захід від Бахмута). 

У п’ятницю, 13 жовтня,  російські війська провели наступальні операції біля Бахмута і досягли обмежених успіхів. Геолоковані кадри, опубліковані 13 жовтня, показують, що російські війська досягли обмежених успіхів на південний захід від Залізнянського (13 км на північ від Бахмута).  Блогер з Росії  заявив, що російські війська просунулися на півкілометра біля Кліщівки (7 км на південний захід від Бахмута), хоча ISW не виявила доказів цього твердження. 

13 жовтня російські війська провели наступальні операції біля Донецька, але як повідомляється, не досягли якихось підтверджених успіхів. Російський блогер заявив, що російська бронетанкова штурмова група захопила кілька невстановлених українських позицій на південь від Новомихайлівки, хоча ISW не виявила доказів, які б підтверджували це твердження. 

Генеральний штаб України  повідомив, що українські сили відбили російські атаки в районі Мар’їнки (на південно-західній околиці Донецька), Перемоги (5 км на південний захід від Донецька) та Новомихайлівки (12 км на південний захід від Донецька). 

Також 13 жовтня, війська Росії безуспішно провели атаки в районі кордону Донецько-Запорізької області та не просунулися вперед. Цього ж дня, Генштаб України повідомив, що російські війська провели безуспішні атаки в районі Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки). 

Російський новинний агрегатор повідомив, що 12 жовтня російські війська контратакували в районі Новодонецьке (12 км на південний схід від Великої Новосілки). 

На заході запорізької області, 13 жовтня війська України провели невдалі атаки. Блогери з Росії стверджують, що 12 та 13 жовтня українські сили продовжили безуспішні атаки на лінії Роботино-Вербове (від 10 км на південь до 18 км на південний схід від Оріхова). 

У Міноборони Росії заявили, що минулого тижня українські сили провели безуспішні атаки в районі Вербового та Роботина.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

Sourse: Джерело

No votes yet.
Please wait...