Сьогодні, 14 листопада, в Україні розпочався 995 день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Російська армія настає по всій лінії фронту, а ЗСУ намагаються зупинити наступ.
Vgorode публікує карту бойових дій Інституту вивчення війни (ISW) за даними 14 листопада.
13 листопада російські сили продовжили наземні атаки на виступі в Курській області, однак підтвердженого просування не було. Російські джерела заявили, що їхні війська просунулися на південний схід від Коренево біля Новоіванівки, Зеленого Шляху, Даріно, а також на південь від Суджі біля Курилівки, та на південний схід від Суджі біля Плехово, але ISW не отримало візуального підтвердження. Український військовий у Курській області заявив, що російські підрозділи 83-ї десантної бригади, 155-ї бригади морської піхоти та 51-го полку ВДВ атакували українські позиції. Російські джерела також повідомляють про відбиття українських атак на південний схід від Коренево поблизу кількох населених пунктів.
12 листопада Генштаб України заявив про атаку на паливний склад «Оскольнефтеснаб» біля Старого Оскола в Бєлгородській області, що спричинило пожежу. Це, за словами Генштабу, ускладнює матеріально-технічне забезпечення російських сил. Губернатор Бєлгородської області підтвердив удар українського безпілотника по об’єкту.
Російські війська 12 і 13 листопада продовжували наступальні дії на північний схід від міста Харкова в районі Вовчанська, але не просунулися.
12–13 листопада російські війська продовжили наступальні дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але підтверджених змін лінії фронту не було. За інформацією російських мілблогерів, сили РФ просунулися в кількох напрямках, проте ISW не підтвердило цих даних. Генштаб України заявив, що на куп’янському напрямку було відбито чотири хвилі російських штурмів за участю 15 одиниць бронетехніки, яку українські війська знищили. Також повідомляється про випадки використання російськими військами української форми, що є військовим злочином.
Український офіцер зазначив, що російські сили активізували механізовані штурми біля Борової. Через сезонні погодні умови їм важко використовувати цивільну техніку, хоча мілблогери повідомляють, що суха погода полегшує рух. Росіяни також застосовують термобаричні системи ТОС-2 для створення проходів у обороні України на цьому напрямку.
12–13 листопада російські війська продовжували наступ на схід від Сіверська в районі Верхньокам’янського, але без підтвердженого просування. Українські сили відбили великий російський механізований штурм на сіверському напрямку, хоча додаткових підтверджень цього немає. Біля Соледару діють оператори безпілотників російської добровольчої бригади «Невський».
13 листопада українські війська відновили втрачені позиції на напрямку Часового Яру. Геолокаційні дані підтверджують, що українські сили повернули позиції біля Оріхово-Василівки та шахти на схід від Ступочок. Російські джерела стверджують про просування сил РФ на північ і південний схід від Часового Яру, але підтверджень цьому немає. Також російські оператори безпілотників та частини 98-ї повітряно-десантної дивізії діють у районі Часового Яру, а під Оріхово-Василівкою зафіксовано загін «Ірбіс».
13 листопада російські війська просунулися до центру Торецька під час активних наступальних дій у цьому районі. Геолокаційні кадри від 12 листопада показують їхній рух до вулиці Енгельса в центрі міста. Російський мілблогер заявив про контроль над 70% Торецька, але ISW оцінює, що під контролем росіян близько 23,1% міста. 12-13 листопада російські війська продовжували атаки поблизу Торецька, а також у районах Щербинівки, Нелипівки та Сухої Балки.
13 листопада російські війська продовжували наступ на Покровському напрямку, хоча підтверджених змін лінії фронту не зафіксовано. Російський блогер заявив про просування на південь від Покровська вздовж залізниці між Петрівкою та Пустинкою і на південний захід від Новоолексіївки, але ISW не отримало візуального підтвердження. Російські війська продовжували атаки на схід від Покровська поблизу Проміня та Миролюбівки, а також біля Лисівки, Крутого Яру, Гигорівки, Пустинки, Петрівки, Новоолексіївки та Юрівки.
13 листопада російські війська безуспішно провели механізований штурм на північний схід від Гуляйполя та продовжили наступ на північ від Роботиного. Геолокаційні кадри від 12 листопада показують, як українські сили відбивають російський штурм поблизу Степового. Російські сили також атакували в районі Новоданилівки та Новоандріївки. Андрій Коваленко, керівник Українського центру протидії дезінформації, заявив 12 листопада, що російські війська готуються до тактичних штурмів у Запорізькій області, проте не мають ресурсів для прямого удару по Запоріжжю.
На дніпровському напрямку у східному (лівобережному) Херсонській області 13 листопада тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту не було.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:
Sourse: Джерело