Карта бойових дій в Україні 16 жовтня

Сьогодні, 16 жовтня, в Україні розпочалася 600-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили продовжують контрнаступальні дії та поступово просуваються вперед, атакує і Росія.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 16 жовтня.

Українські війська 15 жовтня продовжили наступальні дії в районі Бахмута та на заході Запорізької області і трохи просунулися на південь від Бахмута. 

Війська Росії 15 жовтня провели наступальні операції на рубежі Куп’янськ-Сватово-Кременна, в районі Бахмута, на лінії Авдіївка-Донецьк, у прикордонному районі Донецько-Запорізької області та на заході Запорізької області та просунулися на окремих ділянках.

Російські війська продовжили наступальні дії, які спрямовані на оточення Авдіївки 15 жовтня, але поки не досягли подальших успіхів на тлі можливого зниження темпів російських операцій у цьому районі.

Сили України продовжили контрнаступальні операції в районі Бахмута 15 жовтня і досягли незначних успіхів.

Російський агрегатор новин заявив, що 14 жовтня українські сили невстановлено просунулися до залізничної лінії в районі Кліщівки та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута).  Також російський блогер заявив, що українські сили атакували район Курдюмівки (13 км на південний захід від Бахмута), але не уточнив, чим закінчилася атака.

Один з блогерів Росії стверджував, що бойові дії також відбувалися біля населеного пункту Кліщівки та Андріївки. У неділю, 15 жовтня, російський блогер опублікував кадри, які нібито показують частини російської 150-ї мотострілецької дивізії (8-а загальновійськова армія Південного військового округу), що діє в районі Бахмута.

Генштаб України повідомив, що 15 жовтня українські війська відбили чотири російські напади на південь від Бахмута в районі Кліщівки та Андріївки.

У неділю, 15 жовтня російські війська продовжили наступальні дії в районі Авдіївки, але не досягли підтверджених успіхів. Генштаб України повідомив, що українські сили відбили понад 15 атак російських військ під Авдіївкою; на північ від Авдіївки в районі Степово та Кераміка (до 13 км на північний захід від Авдіївки); та на південний захід від Авдіївки в районі Тоненького, Північного та Первомайського (до 11 км на південний захід від Авдіївки).

Російські джерела стверджують, що українські сили успішно контратакували біля Авдіївки і 15 жовтня досягли незначних успіхів. Блогер з Росії заявив, що українські сили відбили невстановлені позиції біля Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки) та Північного (6 км на захід від Авдіївки).

Як стверджують російські джерела,  українські військові провели безуспішні контратаки у районі Первомайського і північно-східній околиці Авдіївки у районі Авдіївського коксохімічного завода.

Також стало відомо, що 15 жовтня російські війська продовжили наступальні операції в районі Донецька, але не досягли підтверджених успіхів. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили більше 15 атак російських військ у районі Мар’їнки (на захід від Донецька).

Український військовий спостерігач заявив, що російські війська, можливо, готуються до атаки біля Вугледару, щоб витіснити українські війська з дистанції вогню залізничної лінії, яку Росія прагне відновити для підтримки логістики на півдні України.

Також, Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що підрозділи російської 39-ї мотострілецької бригади (68-й армійський корпус, Східний військовий округ) намагалися відкинути українські війська від Новомихайлівки (10 км на південь від Мар’їнки та 19 км на північний схід від Вугледару) , атакувавши з боку Солодки (6 км). південніше Новомихайлівки) та Славне (5 км на південний схід від Новомихайлівки), але захопили лише кілька плацдармів у районі Солодка.

Українські сили 15 жовтня продовжили обмежені наступальні дії у районі кордону Донецько-Запорізької області, але не просунулися вперед. Російські джерела стверджують, що російські війська відбили атаки української армії у районі Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки) 14 і 15 жовтня.

Також російські війська 15 жовтня продовжили обмежені наступальні операції у прикордонному районі Донецько-Запорізької області та нещодавно просунулися вперед.

Українські сили 15 жовтня продовжили наступальні дії на заході Запорізької області та, як стало відомо, нещодавно просунулися вперед. У Генштабі України повідомили, що українські війська продовжують наступальні дії на Мелітопольському напрямі (захід Запорізької області).

Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що українські сили використовують нещодавні російські контратаки для просування на захід Запорізької області. Машовець заявив, що українські сили, ймовірно, просунулися у бік Вербово після російських контратак у цьому районі.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

Sourse: Джерело

No votes yet.
Please wait...