Карта бойових дій в Україні 17 вересня

Сьогодні, 17 вересня, в Україні розпочався 937 день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Російські війська наступають по всій лінії фронту, а ЗСУ намагаються зупинити наступ. Також ЗСУ атакує російські позиції в Курській області РФ.

Vgorode публікує карту бойових дій Інституту вивчення війни (ISW) за даними 16 вересня.

Українські та російські війська продовжували наступ у Глушковському районі Курської області на тлі безперервних боїв у цьому районі 16 вересня. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 вересня, показують, що українські війська нещодавно просунулися на південь від Веселого (на південний захід від Глушкового) та на захід і північ від Медвежього ( на південний схід від Веселого). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 16 вересня, показують, що російські війська нещодавно просунулися в південно-східному районі Веселого.

Українські сили нещодавно просунулися на північний схід від Харкова на тлі триваючих боїв у цьому районі 16 вересня. Геолокаційні кадри, опубліковані 16 вересня, показують, як російські війська завдають ударів по українських позиціях на Вовчанському агрегатному заводі в центрі Вовчанська (на північний схід від Харкова), що вказує на те, що українські сили нещодавно відновив втрачені позиції всередині заводу. Російські війська 15 і 16 вересня вели наступальні операції на північний схід від міста Харків поблизу Вовчанська. Російський блогер стверджував, що українські сили безрезультатно контратакували у Вовчанську та поблизу Липстів і Глибокого.

16 вересня речник Харківського угруповання військ України, полковник Віталій Саранцев, повідомив, що російські війська продовжують наступальні дії на Вовчанськ, проте їх активність на інших ділянках Харківського напрямку дещо знизилася. За його словами, російські сили не проводять активних наступів у районах Липців, Глибокого, Лук’янців (на північ від Харкова) та Стариці (на північний схід від Харкова), але все ще залишаються в цих зонах, проводячи внутрішні ротації та матеріально-технічне забезпечення. Він також зазначив, що використання російськими військами розвідувальних безпілотників на Харківському напрямку зросло приблизно на 40% порівняно з попереднім періодом. Офіцер української бригади, яка діє поблизу Вовчанська, також 16 вересня повідомив, що російські війська намагаються наступати невеликими розвідувальними та піхотними групами. Український офіцер заявив, що Вовчанськ майже повністю зруйнований, тому російські війська закріпилися в прилеглих лісах, які пропонують укриття та приховування, але що опадання листя ускладнить спроби росіян використовувати ліси для приховування.

Війська РФ нещодавно просунулися на північний захід від Кремінної під час продовження наступальних операцій на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 16 вересня. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 вересня, показують, що російські війська нещодавно трохи просунулися поблизу бурелому на південний схід від Макіївки (на північний захід від Кремінної). Російські блогери стверджували, що російські війська просунулися на північний захід від Табаївки та на північний захід і південний захід від Піщаного (обидва на південний схід від Куп’янська), але ISW не знайшло підтвердження цієї заяви.

Російські війська 15 і 16 вересня продовжували наступальні дії на північний схід від Сіверська в районі Білогорівки, на схід від Сіверська в районі Верхньокам’янського, на південний схід від Сіверська в районі Виїмки та Івано-Дарівки, але не просунулися.

 
Російські війська нещодавно просунулися на південь від Часового Яру, продовжуючи наступальні операції в цьому районі 16 вересня. Геолокаційні відеоматеріали, опубліковані того ж дня, показують, що підрозділи загону «Шустри» чеченського спецназу імені Ахмата та 4-ї мотострілецької бригади (3-я загальновійськова армія, раніше відомий як 2-й армійський корпус ЛНР) нещодавно перейшли через Сіверсько-Донецький канал на південь від Часового Яру у напрямку Ступочок. Інші геолокаційні матеріали, також опубліковані 16 вересня, свідчать, що російські війська просунулися до північно-західної частини Андріївки (на південний схід від Часового Яру), підтверджуючи попередні заяви Росії від 23 травня про захоплення цього населеного пункту. Відомий проросійський блогер також стверджував, що російські сили просунулися на північ від Часового Яру між Григорівкою та Калинівкою, хоча Інститут вивчення війни (ISW) ще не підтвердив цю інформацію. Генеральний штаб України повідомив, що російські війська вели наземні атаки поблизу Часового Яру, на північний схід від міста біля Васюківки, на південний схід біля Курдюмівки та південніше, поблизу Ступочок.

16 вересня російські війська продовжили наступальні дії на торецькому напрямку, але підтверджених наступів не зробили. 15 і 16 вересня тривали бої в межах східного Торецька, в тому числі в районі хлібокомбінату та виправної колонії, на північний схід від Торецька біля Дружби і Дачного, на південний схід від Торецька біля Залізного; на південь від Торецька біля Нелипівки, і на південний захід від Торецька в бік Щербинівки. Машовець зазначив, що тактична мета російських військ – прорватися в бік Торецька з позицій у Залізному та Північному (обидва на південний схід від Торецька), куди російські війська розмістили частини 74-ї ОМСБр (41-а ОМС ЦВО). та 132-а ОМСБр (51-а ОМС, колишній 1-й ОМС ДНР).

Нещодавно українські війська відновили втрачені позиції на південний схід від Покровська. Геолокаційні кадри, опубліковані 16 вересня, свідчать, що українські сили відновили контроль над позиціями в західній частині Михайлівки (південний схід від Покровська). Відео також показує, що російські окупаційі війська знищили споруду, яку займали українські сили. Проте, за словами російського блогера, присутність українських військ у цій будівлі значно ускладнює просування росіян на захід від Михайлівки до східних околиць Селидового. Ще 6 вересня російські джерела повідомляли про успішну контратаку українських сил у Селидовому, що призвела до витіснення російських військ зі східної частини міста. Як російські, так і українські джерела зазначають, що лінія фронту тепер проходить вздовж залізничної лінії між Михайлівкою та Селидовим, що підтверджується наявними геолокаційними даними. Водночас Інститут вивчення війни (ISW) поки не знайшов підтвердження присутності російських військ у центрі Селидового. 

15 і 16 вересня російські війська продовжували наступальні дії на захід від Донецька в районі Георгіївки, однак жодних підтверджених змін лінії фронту не зафіксовано.

Також 16 вересня російські війська вели наступ на південний захід від Донецька поблизу Вугледара. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 вересня, показують, як російські сили знищують вежу на шахті №3 «Південнодонбаська» (на захід від Водяного та на північний схід від Вугледара), що свідчить про їхнє недавнє просування в цьому районі. 15 і 16 вересня російські війська проводили наступальні операції поблизу Костянтинівки, Катеринівки, Максимілянівки, Вугледара та Водяного.

Крім того, російські війська вели наступальні дії в районі кордону Донецької та Запорізької областей, зокрема поблизу Макарівки (на південь від Великої Новосілки), Новодарівки (на південний захід від Великої Новосілки) і в напрямку Солодкого (на захід від Великої Новосілки).

16 вересня російські війська продовжили наземні атаки на заході Запорізької області, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Кілька російських блогерів стверджували, що російські війська досягли незначного прогресу поблизу Кам’янського (приблизно 35 км на північний захід від Роботиного) і посилили наземні атаки на східному березі Каховського водосховища.  ISW не спостерігала візуального підтвердження цих тверджень.

Генштаб України 15 і 16 вересня заявив, що російські війська неодноразово атакували на дніпровському напрямку, ймовірно, щодо лівого (східного берега) Херсонської області та островів у дельті річки Дніпро. 

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

Sourse: Джерело

No votes yet.
Please wait...