Карта бойових дій в Україні 20 червня 2023 року

Сьогодні, 20 червня, в Україні розпочалася 482-га доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили здійснюють наземні атаки у Запорізькій області на російські позиції у рамках контрнаступу. Також атаки ЗСУ йдуть на Донеччині під Бахмутом, Авдіївкою та на Луганщині – під Кремінною. У Луганській області, під Бахмутом та Авдіївкою також атакують російські війська.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 20 червня.

Українські війська провели контрнаступальні операції щонайменше на трьох ділянках лінії фронту та досягли перемог 20 червня.  Російський мілблогер повідомив, що українські війська продовжували наступати на північний захід, північний схід і південний захід від Бахмута 20 червня, і стверджував, що українські сили просунулися в районі Краснополівки.

Заступник міністра оборони України Ганна Маляр додатково повідомила, що за минулий тиждень українські війська на Таврійському (Запорізькому) напрямку просунулися до семи кілометрів і звільнили 113 квадратних кілометрів території, у тому числі вісім населених пунктів на заході Донецької та заході Запорізької областей. 

Російські мілблогери заявили, що українські війська атакували на південь від Великої Новосілки на заході Донецької області. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 червня, підтверджують, що українські війська звільнили П’ятихатки, приблизно за 25 кільметрів на південний захід від Оріхова на заході Запорізької області. Мілблогери також повідомили про бої на південь і південний захід від Оріхова протягом дня 20 червня.

Міністерство оборони  Великої Британії оцінило 20 червня, що Росія, ймовірно, розгорнула значні частини Дніпровського угруповання сил зі східного (лівого) берега Херсонської області на Запорізький та Бахмутський напрямки для відповіді на контрнаступальні дії українських військових за останні 10 днів. 

Російські війська здобули перемоги в районі Куп’янська та продовжили наземні атаки вздовж лінії Сватове-Кремінна 20 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 червня, показують, що російські війська просунулися до північної частини Вільшани у невстановлений день. Генштаб України також повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Новоселівського, Ямполівки, Торського, на захід від Діброви, Григорівка та Спірне.

Заступник міністра оборони України Ганна Маляр зазначила, що російські війська ведуть активні наступальні дії на лінії Куп’янськ-Лиман, намагаючись повернути ініціативу. Один російський мілблогер стверджував, що підрозділи 76-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії (ВДВ) проводили наступальні дії поблизу Кремінної. Інший російський мілблогер заявив, що українські війська безуспішно намагалися прорвати російську оборону в районі Кремінної. Міністерство оборони Росії стверджувало, що підрозділи Центрального угруповання військ відбили три українські диверсійні групи на захід від Кремінної. 

Українські війська продовжували контрнаступальні операції, тоді як російські війська здійснили обмежені наземні атаки поблизу Бахмута 20 червня. Російське джерело стверджувало, що українські війська просунулися поблизу Краснополівки і здійснили додаткові атаки поблизу Берхівки, Ягідного, Кліщіївки, Курдюмівки, Озарянівки. 

Заступник міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що останній тиждень українські війська продовжували наступ на флангах до Бахмута. У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили обмежені російські наступальні операції поблизу Оріхово-Василівки.

Російські та українські війська здійснили обмежені атаки на лінії Авдіївка-Донецьк і досягли незначних успіхів станом на 20 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 19 червня, показують, що і українські, і російські війська просунулися поблизу Побєди (на південний захід від міста Донецька), вказуючи на те, що Українські війська просувалися на південний схід від Побєди, а російські – на південь від Побєди.

Генштаб України повідомив, що російські війська проводили безуспішні наступальні операції поблизу Авдіївки, Красногорівки, Мар’їнки, Побєди та Новомихайлівки. Російський мілблогер стверджував, що російські війська також атакували біля Водяного і Степового, а українські війська незначно просунулися поблизу Веселого.

Українські сили здійснили обмежені наземні атаки на заході Запорізької області 20 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 червня, показують, що українські сили звільнили П’ятихатки. Деякі російські джерела або стверджували, що російські війська потім відбили П’ятихатки, або характеризували поселення як «сіру зону». Російські мілблогери стверджували, що бої тривають біля Новоданилівки (6 км на південь від Оріхова) та Роботиного. Російські джерела стверджували, що під П’ятихатками діють підрозділи добровольчого батальйону «Судаплатов», а під Оріховим — підрозділи 3-го батальйону 291-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу).

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...