Карта бойових дій в Україні 21 червня 2023 року

Сьогодні, 21 червня, в Україні розпочалася 483-я доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Через підрив дамби Каховської ГЕС триває евакуація на Херсонщині. Українські сили здійснюють наземні атаки у Запорізькій області на російські позиції у рамках контрнаступу. Також атаки росіян йдуть на Донеччині під Бахмутом і на Луганщині – під Кремінною.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 21 червня. 

Українські війська 21 червня вели контрнаступальні дії щонайменше на двох ділянках фронту. У Генштабі України повідомили, що українські війська продовжують наступальні дії на адміністративному кордоні між Запорізькою та Донецькою областями та на заході Запорізької області. Міністерство оборони Росії заявило, що підрозділи Східного угруповання військ відбили чотири українські штурми біля Оріхова Запорізької області та на заході Донецької області. Заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила 20 червня, що російські війська спрямували значні сили, щоб зупинити український наступ, що ускладнює просування українців. Маляр додала, що українські операції, які тривають, мають ряд завдань, які не зосереджені виключно на звільненні території, і що українські сили ще мають розпочати основну фазу контрнаступальних операцій.

21 червня російські війська продовжили дещо посилений темп наземних ударів поблизу Кремінної. У Генштабі України повідомили, що російські війська вели безуспішні наступальні дії на захід від Кремінної в районі Ямполівки, Торського та західної Діброви, а на південь від Кремінної поблизу Григорівки та Спірне.

Речник Східного угруповання військ ЗС України полковник Сергій Череватий заявив, що за минулу добу російські війська здійснили понад 21 наземний обстріл на куп’янському та лиманському напрямках і зазначив, що російські війська активно використовують штурмові підрозділи «Шторм-З» з колишніх полонених. вести різкі наступи на українські позиції на цих напрямках. Нещодавня відправка підрозділів «Шторм-З» на лінію фронту в Харківсько-Луганській області, ймовірно, пояснює збільшення кількості атак поблизу Кремінної за останні кілька днів, оскільки виявляється, що російські війська застосували відносно велику кількість неякісних сил. до фронтового наступу піхоти. Кілька російських мілблогерів також заявили, що під Кремінною діють підрозділи 76-ї та 98-ї гвардійських повітряно-десантних дивізій (ВДВ). Незрозуміло, чи підрозділи 76-ї та 98-ї дивізій ВДВ сформували формування “Шторм-Z”, укомплектовані полоненими, чи формування “Шторм-Z” воюють разом з елементами ВДВ, але діють під іншою командною структурою.

21 червня російські та українські війська продовжили наземні атаки поблизу Бахмута. Генштаб України повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Оріхово-Василівки. Речник Східного угруповання військ України полковник Сергій Череватий заявив, що в Бахмуті відбулося три бойові зіткнення. Міністерство оборони (МО) Росії стверджувало, що російські сили застосували термобаричну артилерійську систему ТОС-1А проти українських позицій у Берхівці.

Російські мілблогери стверджують, що українські війська здійснили обмежені атаки навколо Бахмута, включаючи локалізовані атаки поблизу Кліщіївки, Берхівки, Роздолівки, Васюківки та Ягідного. [

21 червня українські війська продовжили контрнаступальні дії на адміністративному кордоні між Запорізькою та Донецькою областями. У Генштабі України повідомили, що українські війська продовжували наступальні дії на рубежі Новодарівка – Приютне.   

Міністерство оборони Росії (МО) стверджувало, що російські підрозділи Східного угруповання військ відбили три українські атаки в районі Великої Новосілки 20 червня. Відомий мілблогер стверджував, що українські сили просунулися до 200 метрів у російську сторону. оборонні позиції на південний схід від Великої Новосілки 20 червня.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...