Сьогодні, 24 квітня, в Україні розпочалася 425-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Припускається, що Україна зможе провести скоординовану механізовану багатобригадну наступальну операцію з повним використанням заявлених дев’яти бригад, які готуються до цієї операції.
Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 24 квітня.
Це завдання складніше і масштабніше, ніж будь-яка наступальна операція, яку Україна досі робила (наприклад, чотири українські бригади, як повідомляється, використовувалися у Харківському контрнаступі). Також передбачається, що Україна матиме у своїх частинах достатню кількість танків та бронетранспортерів різних типів для підтримки розширеного механізованого маневру, що українські механізовані частини матимуть достатньо боєприпасів усіх видів, включаючи артилерійські, і що Україна зможе вести тривалі бойові дії, завдавати точкових ударів по дальності за допомогою HIMARS та інших подібних систем, що інтегровані та підтримують маневрені операції, як це було раніше.
ISW не бачить причин ставити під сумнів якісь із цих припущень, враховуючи інтенсивність, з якою Україна, як повідомляється, готувалася до цієї операції та час, який потрібен на це, а також обладнання, яке, як повідомляється, було доставлено українським силам західними країнами. Однак якщо якась значна кількість цих припущень виявиться невірною, то деякі з наведених нижче оцінок і спостережень також виявляться невірними, і перспективи росіян утримати свої позиції будуть кращими, ніж представлено нижче.
Росія ввела до району Куп’янська частини раніше пошкоджених формувань Західного військового округу (ЗВО). Російські сили проводили обмежені наступальні операції на куп’янському напрямку в перші кілька місяців 2023 року, але не змогли досягти значних успіхів в оперативному відношенні в напрямку Куп’янська і досягли лише випадкових і локальних тактичних успіхів.
Судячи зі схеми дислокації формувань ЗВО на куп’янському та луганському напрямках, 2-а мотострілкова дивізія (1-а МСД) ЗВО, ймовірно, перекинута у бік кордону Харківсько-Луганської області.
Росія направила підрозділи двох військових округів та двох повітряно-десантних (ВДВ) дивізій у безуспішний наступ у Луганській області, який в оперативному відношенні завершився.
У лютому ISW оцінила, що елементи ДВО були залучені до рішучих наступальних операцій уздовж лінії Свято-Кременна в Луганській області, але прогнозувала, що цей наступ навряд чи принесе значні успіхи. Цей наступ досяг кульмінації в оперативному відношенні та приніс лише кілька локальних тактичних успіхів.
Росія також направила елементи ЦВО на лінію Свято-Кременна, особливо в районі на захід від Кремінної. Сили ВДВ також ведуть активні бойові дії під Кремінною.
Головне управління Генерального штабу Росії (ГРУ) розгорнуло обмежені підрозділи спеціального призначення (спецназу) вздовж лінії Свято-Кременна, що, ймовірно, компенсує брак необхідних піхотних можливостей.
Декілька нерегулярних російських формувань грали допоміжну роль лінії Святово-Кременная.
У 2023 році російським силам не вдалося значно просунутися на Луганщині, незважаючи на важкі бойові дії частин як мінімум трьох армій двох військових округів, частин двох дивізій ВДВ та підтримки численних нерегулярних формувань.
Нинішня модель російських зобов’язань навколо Бахмута передбачає, що російське військове керівництво дедалі більше віддає пріоритет завершенню захоплення міста до початку українського контрнаступу, якщо це можливо. ПВК “Вагнер” продовжує зазнавати великих збитків. Цілком можливо, що в якийсь момент вдасться завершити захоплення міста.
Деякі нерегулярні російські формування також діють під Бахмутом, хоч і в набагато більш обмежених можливостях, ніж “Вагнер”.
Російське військове командування надіслало різні підрозділи так званої “Донецької Народної Республіки” на лінію фронту Авдіївка-Донецьк, поряд з деякими підрозділами Південного військового округу (ПЗВ) та Північного флоту. Елементи “ДНР” у цьому районі особливо постраждали від поганої та образливої командної культури, яка значно посилилася нещодавньою кампанією Міноборони Росії з офіційної інтеграції та формалізації сил “ДНР” у складі російських збройних сил.
Підрозділи Східного військового округу (ВВО) були введені до західної частини Донецької області в районі Вугледару з осені 2022 року і зазнали постійних втрат під час неодноразових невдалих спроб взяти Вугледар. Під Вугледаром діють обмежені підрозділи “ДНР”, бригада ГРУ, кілька добровольчих батальйонів та загін БАРС.
Росія направила підрозділи ПВО та кілька іррегулярних формувань для проведення оборонних операцій на західному запорізькому напрямку.
Численні іррегулярні формування також присутні у Запорізькій області, але переважно ведуть оборонні дії в тилу.
Російські сили в західній частині Запорізької області, ймовірно, менш виснажені та деградовані, ніж сили в інших місцях на фронті, в основному через оборонний характер операцій на цьому фронті досі в 2023 році.
Російське угруповання в Херсонській області, ймовірно, найбільш неорганізоване і недоукомплектоване.
Інформаційний простір у Херсонській області особливо непрозорий, в основному тому, що ця ділянка фронту була переважно статичною після виведення російських військ із західного берега Херсона у листопаді 2022 року.