Карта бойових дій в Україні 27 червня 2023 року

Сьогодні, 27 червня, в Україні розпочалася 489-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили здійснюють наземні атаки у Запорізькій області на російські позиції у рамках контрнаступу. Також атаки росіян йдуть у Луганській області – під Кремінною, там же ЗСУ контратакує. Ідуть бої і під Бахмутом.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 27 червня.

Українські війська продовжували контрнаступальні дії та станом на 26 червня просунулися щонайменше на двох ділянках фронту.  Командувач Східного угруповання військ ЗС України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що українські війська очистили російський плацдарм через канал Сіверський-Донець Донбас на бахмутському напрямку. а російські мілблогери стверджували, що українські сили просунулися на південний захід від Бахмута.

Заступник міністра оборони України Ганна Маляр, інші українські посадовці та геолокаційні кадри підтвердили, що українські війська захопили Рівнопіль біля адмінмежі між Донецькою та Запорізькою областями станом на 26 червня. Російські джерела також підтвердили, що українські війська продовжували контрнаступальні дії в районі адміністративного кордону Донецької та Запорізької областей. Російське МО стверджувало, що російські війська відбили українські наземні атаки поблизу Роботиного, на південь від Оріхова на заході Запорізької області.

Речник Таврійського угруповання військ ЗСУ полковник Валерій Шершень заявив, що українські сили просунулися на півтора кілометра у невстановленому районі Таврійського (Запорізького) напрямку. Маляр заявила, що з початку українського контрнаступу українські сили відвоювали 130 квадратних кілометрів території на півдні України. 26 червня Міністерство оборони Великої Британії заявило, що російським силам, ймовірно, не вистачає резервів оперативного рівня, які могли б посилити одночасну загрозу з боку України на кількох ділянках фронту за сотні кілометрів одна від одної, головним чином у Бахмуті та на півдні України.

26 червня російські війська здійснили обмежені наземні атаки на північний захід від Сватового та на південь від Кремінної. Український Генштаб повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні операції поблизу Стельмахівки, Кривошиївки, Роздолівки. Російські мілблогери стверджували, що російські війська намагалися просунутися до Берестового і здійснили атаки поблизу Кремінної. Російське МО стверджувало, що російські війська відбили дві українські атаки поблизу Спірного.

Українські та російські сили продовжували наземні атаки навколо Бахмута, і, як повідомляється, українські сили просувалися станом на 26 червня. Командувач Східної групи військ ЗС України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що українські сили очистили російський плацдарм через канал Сіверський-Донець Донбас у напрямку Бахмута, можливо, йдеться про район на південний захід від Бахмута. Офіційні українські кадри, опубліковані 26 червня, показують, як українські війська атакують позиції 3-го батальйону 57-ї окремої мотострілецької бригади (5-та загальновійськова армія Східного військового округу) на бахмутському напрямку, а російські сили відходять через водний шлях.  Російські мілблогери стверджують, що українські сили просунулися в районі Кліщіївки і Курдюмівки.

25 червня речник Східного угруповання військ України полковник Сергій Череватий заявив, що українські сили просунулися на бахмутському напрямку на 600-1000 метрів. У Генштабі України повідомляли, що російські війська вели невдалі наступальні дії поблизу Миньківки, Григорівки та Богданівки. Російський мілблогер стверджував, що російські війська здійснили невдалі атаки біля Іванівського.

Череватий заявив, що російські війська перекидають десантні (ВДВ), піхоту, БАРС (Бойовий резерв Росії), територіальні війська, підрозділи “Шторм-З”, підрозділи приватних військових компаній (ПВК) “Патріот”, “Факел” і “Ветерани” до Бахмута, намагаючись зберегти контроль над містом. Раніше російські милблогери стверджували, що російська державна енергетична компанія “Газпром” створила ПВК “Факел”, яка станом на 26 квітня діяла в Бахмуті.

Геолокаційні кадри підтвердили, що станом на 26 червня українські сили утримують позиції біля Антонівського мосту на східному (лівому) березі Херсонської області. На геолокаційних кадрах, опублікованих 25 червня, видно, як російські сили обстрілюють українські позиції біля Антонівського мосту, а також російська піхота відступає від площа мосту.

Російські мілблогери продовжували стверджувати, що 26 червня російські війська обстріляли українські позиції біля мосту на східному березі. Російський мілблогер стверджував, що українські війська контролюють дачну територію поблизу Олешок і що берегова лінія поблизу Голої Пристані (є спірною зоною. Російські міліціонери вказали, що російські 205-та окрема мотострілецька бригада (49-а загальновійськова армія, Південний військовий округ) та 108-й десантно-штурмовий полк (7-а гвардійська гірська десантно-штурмова дивізія).

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...