Карта бойових дій в Україні 27 квітня 2023 року

Сьогодні, 27 квітня, в Україні розпочалася 428-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Конкуренція серед російських приватних військових компаній (ПВК), ймовірно, загострюється у Бахмуті.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 27 квітня.

У відеозверненні до президента Росії Володимира Путіна від співробітників ПВК “Потік” (як повідомляється, одного з трьох добровольчих загонів російської державної енергетичної компанії “Газпром”) стверджується, що представники “Газпрому” повідомили членам “Потоку”, що вони підписуватимуть контракти з Міноборони Росії (МО), але потім змусили персонал підписати контракти з ПВК “Редут”. Однак російський військор стверджував, що “Потік” – це не ПВК, а підрозділ БАРС (бойовий резерв). Персонал “Потоку” також повідомив про погане поводження з боку бойовиків Вагнера, які погрожували розстріляти співробітників “Потоку”, якщо вони відступлять від лінії зіткнення. Боєць “Вагнера” заявив в інтерв’ю, опублікованому 26 квітня, що бійці “Потоку” вночі залишили фланги “Вагнера”. Російський воєнкор стверджував, що бійці “Потоку” залишили свої позиції в Бахмуті через брак боєприпасів.

Коментарі, зроблені російськими офіційними особами та помітними фігурами в російському інформаційному просторі, продовжують наголошувати на всепроникній тривозі з приводу можливих контрнаступальних дій України.

Засновник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин 26 квітня зазначив, що як тільки в Бахмуті покращаться погодні умови, Україна розпочне контрнаступ, який може збігтися зі святкуванням у Росії Дня Перемоги 9 травня.

Влада РФ почала розсилати повістку про постановку на військовий облік із погрозами “обмежувальних заходів”.

Російські джерела стверджували, що Федеральна служба безпеки Росії (ФСБ) запобігла спробі теракту в Криму.

Українські джерела повідомили, що 26 квітня російські війська не вели наступальних операцій на лінії Куп’янськ – Святово – Кремінна. Офіційний представник Східного угруповання військ України полковник Сергій Череватий повідомив, що російські війська “якийсь час” не вели наступальних операцій на цій ділянці фронту, але продовжують вести масований вогонь із закритих позицій на цій ділянці фронту.

Російські джерела стверджували, що українські сили продовжували вести розвідку на північний схід від Куп’янська і на північний захід від Сватового.

Станом на 26 квітня російські війська продовжували наступ у Бахмуті. На кадрах з геолокацією, опублікованих 26 квітня, видно, що російські війська просунулися на вулицю Перша Лісова в західній частині Бахмута (у кількох кварталах від дороги Ювілейна 00506, що веде в Хромово).

Офіційний представник Східної групи військ України полковник Сергій Череватий заявив, що минулої доби на бахмутському напрямку між російськими та українськими військами сталося 17 бойових зіткнень.

Генштаб України повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні дії на північний захід від Бахмута в районі Оріхово-Васильівка (10 км на північний захід) та Богданівка (6 км на північний захід); на захід від Бахмута поблизу м. Іванівське (5 км на захід) та м. Хромове (3 км на захід); та на південний захід від Бахмута біля Кліщівки (7 км на південний захід).

26 квітня російські війська продовжували наземні атаки вздовж лінії фронту Авдіївка-Донецьк і трохи просунулися на північ від Авдіївки. На кадрах з геолокацією, опублікованих 26 квітня, видно, що російські сили досягли обмежених успіхів на захід від траси N20 Донецьк-Краматорськ-Слов’янськ приблизно за 10 км на північ від Авдіївки.

Російські джерела стверджували, що 26 квітня російські війська продовжували наступальні операції у західній частині Донецької області. Російський військор стверджував, що підрозділи 155-ї бригади морської піхоти ведуть бої зі стрілецької зброї на околицях Вугледара (30 км на південний захід від Донецька).

Російські воїнкори продовжують сперечатися між собою про українську активність уздовж Дніпра на Херсонщині станом на 26 квітня. Відомий російський воєнкор заявив 25 квітня, що активність української розвідки та форсування річки найбільш поширена на острові Великий Потьомкін (6 км на південь від Херсона), на південь від Кіндики (8 км на схід від м. Херсон) та на захід від Велетенського (18) км на південний захід від м. Херсон).

ISW не виявила жодних нових додаткових візуальних свідоцтв, що підтверджують чи підтверджують заяви Росії про позиції чи дії України на східному (лівому) березі річки Дніпро у Херсонській області.

Українські сили продовжують атакувати російську логістику на східному лівому березі Херсонської області. 26 квітня прес-секретар Південного оперативного командування України Наталія Гуменюк заявила, що українські сили вже непомітно ведуть контрнаступальні дії в Херсонській області, завдаючи ударів по російським складам боєприпасів, а також місцям зосередження техніки та живої сили.

На супутникових знімках видно, що станом на 25 квітня російські сили перекидали бронетехніку та артилерійські системи з окупованого Криму на невстановлену територію.

No votes yet.
Please wait...