Карта бойових дій в Україні 27 липня 2023 року

Сьогодні, 27 липня, в Україні розпочалася 519-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили продовжують контрнаступальні дії та поступово просуваються вперед.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 27 липня.

27 липня українські війська розпочали значну механізовану контрнаступальну операцію на західній частині Запорізької області та, здається, прорвали окремі заздалегідь підготовлені російські оборонні позиції на південь від Оріхова. Російські джерела, у тому числі Міноборони (МО) Росії та кілька відомих військових блогерів, стверджували, що українські війська розпочали інтенсивний фронтовий наступ на Роботине та прорвали російські оборонні позиції на північний схід від населеного пункту.

Російські війська продовжували наступ у районі Кремінної та досягли перемог 26 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 25 липня, показують, що російські війська просунулися на південь від Діброви (7 кілометрів на південний захід від Кремінної).

Українські війська вели наступальні дії поблизу Бахмута і не робили жодних підтверджених наступів 26 липня. Російські війська здійснили обмежені наземні атаки вздовж лінії Авдіївка-Донецьк і не робили підтверджених або заявлених наступань 26 липня. Генштаб України повідомив, що російські війська здійснили невдалі атаки поблизу Авдіївки та Мар’їнки.

Українські війська 26 липня продовжили наступальні дії на західній частині Донецької області та досягли успіхів на південь від Великої Новосілки. На геолокованих кадрах захоплення українських військових полонених з 247-го гвардійського десантно-штурмового полку (7-ї дивізії ВДВ) у Старомайорському (9 кілометрів на південь від Великої Новосілки) видно, що українські війська просунулися до північно-східної частини населеного пункту. 

Геолокаційні кадри показують, що українські сили просунулися приблизно на 2,5 кілометра на північний схід від Роботина, а додаткові геолокаційні кадри показують покинуті бойові броньовані машини Bradley південніше та в межах 2 кілометра на схід від Роботина. Російські джерела особливо розходилися в думках щодо розміру української атаки та втрат, стверджуючи, що в атаці було використано від 30 до 80 одиниць бронетехніки. 26 липня російські та українські сили продовжили регулярні обстріли Херсонської області. 

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...