Карта бойових дій в Україні 28 лютого 2023 року

Сьогодні, 28 лютого, в Україні розпочалася 370-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Повідомляється, Путін звинуватив колективний Захід у тому, що вже є “викладені на папері” плани знищення РФ та встановлення контролю за її уламками.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 28 лютого.

Російські чиновники продовжують проводити інформаційні операції, намагаючись перешкодити наданню Заходом військової допомоги Україні. Шойгу заявив, що типи зброї, які Захід вирішить надати Україні, визначатимуть, “наскільки далеко знадобиться російським військам, щоб відсунути загрозу від російських кордонів”.

Заступник начальника ГУР України Вадим Скибицький 26 лютого заявив, що українські війська будуть готові до контрнаступу навесні 2023 року та стратегічною метою України є поділ російської лінії фронту між Кримом та материковою частиною Росії. Скибицький зазначив, що надання військової допомоги Заходом – це один із вирішальних факторів у визначенні термінів українського контрнаступу.

26 лютого український офіцер запасу опублікував фотографію захопленої російської допомоги, в якій докладно описано тактику новоствореного “штурмового загону”, який є підрозділом розміром з батальйон, оптимізованим для фронтального нападу на укріплені райони. Передбачається, що російські війська намагаються адаптувати маневрені сили до менших і спритніших військових формувань, ніж використовувалися раніше під час війни. Таку тактику вже використовує група “вагнерівців” у Бахмуті. За оцінками фахівців, нова тактика швидше за все призведе до втрати російської бойової могутності та не зможе ефективно протистояти звичайним українським батальйонам та бригадам.

Українські чиновники заявили, що російські війська зосереджуються та посилюють операції лінією фронту в Луганській області. Глава області Сергій Гайдай 27 лютого заявив, що російські війська останніми тижнями посилили бойові дії на Сватовому, Кремінному та Білогорівському напрямках та зосереджують техніку та резерви в окупованій Луганській області.

Російські війська здійснили обмежені наземні атаки на північний захід від Сватового 26 і 27 лютого і продовжували наземні атаки поблизу Кремінної навколо Бахмута.

Окупанти продовжували наземні атаки в районі міста Авдіївка-Донецьк 26 та 27 лютого. Генштаб України повідомив, що російські війська здійснили невдалі атаки на північ від Донецька в районах Авдіївки, Північного та Кам’янки, на північно-західній околиці Донецька поблизу Водяного, Невельського, Красногорівка та на південно-західній околиці міста Донецька біля Мар’янки. Також у Генштабі заявили, що 27 лютого російські війська провели невдалі наступальні дії поблизу Вугледару.

Українські чиновники повідомили, що російські війська продовжують зосереджуватись на створенні оборонних укріплень на східному (лівому) березі Херсонської області та в окупованому Криму.

Керівник Українського спільного координаційного прес-центру Південних сил Наталія Гуменюк 26 лютого заявила, що російські війська намагалися, але не змогли замінувати острови у дельті річки Дніпро. Також відомо, що російські війська розосереджують сили, щоби відійти далі від берега Дніпра. Окупанти нарощують зусилля щодо зведення оборони у Криму та перекидають 150 військовослужбовців із Челябінської області для виконання інженерних робіт у Криму.

26 та 27 лютого російські війська продовжували вести звичайний вогонь на захід від Гуляйполя та в Херсонській, Миколаївській та Дніпропетровській областях.

Відомо, що російську техніку передислокували з Білорусі до Ростовської області Росії.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...