Карта бойових дій в Україні 29 червня 2023 року

Сьогодні, 29 червня, в Україні розпочалася 491-а доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили здійснюють наземні атаки у Запорізькій області на російські позиції у рамках контрнаступу. Також атаки росіян йдуть у Луганській області – під Кремінною, там же ЗСУ контратакує. Ідуть бої і під Бахмутом.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 29 червня.

Українські війська вели контрнаступальні дії щонайменше на чотирьох ділянках фронту. У Генштабі України повідомили, що українські війська ведуть наступальні дії на Бахмутському напрямку, уздовж західного донецько-східного запорізького адмінкордону та на західному Запоріжжі.

Російське МО стверджувало, що російські сили відбили українські атаки на південь від Кремінної. Міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв’ю  Financial Times,  опублікованому 28 червня, заявив, що “головна подія” українського контрнаступу ще не почалася.

28 червня російські та українські війська здійснили обмежені наземні атаки на південь від Кремінної. Генштаб України повідомив, що російські війська вели невдалі наступальні дії поблизу Білогорівки (10 кілометрів на південь від Кремінної). Російський мілблогер 27 червня заявив, що російські війська успішно атакували українські позиції поблизу Кремінної. 28 червня Міноборони Росії заявило, що російські сили відбили українські атаки поблизу Кузьминого (3 кілометри на південний захід від Кремінної), Григорівки (11 кілометрів на південь від Кремінної) і Веселого (30 кілометрів на південь від Кремінної).

Російські війська завдали удару по цивільній інфраструктурі Краматорська Донецької області в ніч на 27 червня. Голова Донецької обласної військової адміністрації України Павло Кириленко повідомив, що російські війська завдали ударів по житловому кварталу та ресторану.  Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що друга ракета влучила в Біленьке (на північно-східній околиці Краматорська).  Російські джерела намагалися виправдати удар по Краматорську, стверджуючи, що в ресторані були українські командири, хоча ISW не знайшло доказів на підтвердження цього твердження. Російські війська, ймовірно, порушили міжнародне право, здійснивши невибірковий напад на цивільну інфраструктуру.

28 червня російські та українські війська здійснили наземні атаки на заході Донецької області. Генштаб України повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Рівнополя (10 кілометрів на південний захід від Великої Новосілки вздовж кордону Донецько-Запорізької області).

Російські джерела, включно з Міноборони Росії, стверджували, що українські сили вели атаки в районі Рівнополя в напрямку Старомоєрського (9 кілометрів на південь від Великої Новосілки). Російські мілблогери стверджували, що українські війська зайняли нові позиції вздовж лінії Рівнопіль-Старомайорське та просунулися до Приютного (15 кілометрів на південний захід від Великої Новосілки).

Українські війська 27-28 червня обстріляли тилові райони Запорізької області. Російські та українські джерела повідомили про звуки вибухів після ймовірних українських ракетних ударів поблизу Приморська (на захід від Бердянська) і Кам’янки (на північ від Бердянська). Російські та українські джерела додатково повідомляли про вибухи в окупованому Мелітополі 27 та 28 червня.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...