Карта бойових дій в Україні 3 травня 2023 року

Сьогодні, 3 травня, в Україні розпочалася 433-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Держави-члени ООН, у тому числі ключові російські партнери, такі як Китай, Індія та Бразилія проголосували за ухвалення резолюції, яка визнає Росію агресором у війні в Україні.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 3 травня.

Російські війська здійснили обмежені наземні удари на рубежі Куп’янськ-Сватове-Кремінна, досягли незначних успіхів поблизу Бахмута, але не просунулися в самому місті.

Крім того російські війська продовжували обмежені наступальні операції вздовж фронту Авдіївка-Донецьк, а російські джерела стверджували, що українські сили проводили обмежені та локальні контратаки в районі Авдіївки.

Українські сили продовжують діяти на та навколо островів у дельті річки Дніпро в Херсонській області.

Російські війська здійснили обмежені наземні атаки на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Генштаб України повідомив, що російські війська завдали невдалих наземних ударів поблизу Новоселівського, Діброви та Білогорівки. Російський військовий блогер стверджує, що російські сили також здійснили невдалі наземні атаки поблизу Невського і Торського. Інший російський військовий блогер стверджує, що російські та українські війська вступили в позиційні бої біля Площанки та балки Журавка.

Російські війська досягли незначних успіхів поблизу Бахмута, але не просунулися в самому місті. Геолокаційні кадри показують, що російські війська досягли незначних успіхів на північний схід від шосе O0506 біля Хромового. Речник Східного угруповання військ України полковник Сергій Череватий повідомив, що в районі Бахмута відбулося 17 бойових зіткнень. Череватий також повідомив, що українські війська періодично атакують російські позиції в Бахмуті, коли бачать можливість провести штурм, який не загрожує їхнім військам, і зазначив, що українські контратаки є частиною української мобільної оборони в Бахмуті. Російські військові блогери стверджують, що російські війська просунулися далі в західному і північно-західному Бахмуті і проводили штурми в північній, західній і південній частинах міста. У Генштабі України повідомляли, що російські війська вели невдалі наступальні операції поблизу Іванівського та Передтечиного. Російський військовий блогер стверджує, що російські війська також проводили штурми біля Богданівки та в напрямку Олександро-Шултине.

Російські джерела стверджували, що українські сили провели успішні контратаки в районі Авдіївки 2 травня. Російський військовий блогер стверджує, що українські сили контратакують у Мар’їнці і провели частково успішну контратаку в напрямку Водайного. Інші російські військові блогери стверджували, що українські сили контратакували на схід від Троїцького і просунулися на 1,5 км у цьому районі. Проте ISW не спостерігала останніх візуальних доказів успішних українських контратак у районі Авдіївки. Українські сили проводять періодичні обмежені локалізовані контратаки в районі Авдіївки, і заявлене українське просування, ймовірно, є частиною цієї тривалої схеми.

Українські сили продовжують діяти на та навколо островів у дельті річки Дніпро в Херсонській області. Геолокаційні кадри показують, як українські сили проводять рейд у районі порту Херсона на південь від Херсона. Ці кадри є частиною триваючої української присутності на островах річки Дніпро, як раніше оцінювало ISW. Масштаби та наміри цих українських позицій залишаються незрозумілими, і ISW наразі не оцінює, що українська діяльність у та за річкою Дніпро в Херсонській області є контрнаступальним зусиллям.

No votes yet.
Please wait...