Карта бойових дій в Україні 30 червня 2023 року

Сьогодні, 30 червня, в Україні розпочалася 492-а доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили здійснюють наземні атаки у Запорізькій області на російські позиції у рамках контрнаступу. Також атаки росіян йдуть у Луганській області – під Кремінною, там же ЗСУ контратакує. Ідуть бої і під Бахмутом.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 30 червня.

У Генштабі України заявили, що українські війська захопили «стратегічну ініціативу» на Бахмутському напрямку і наразі ведуть у цьому районі широкий наступ. Заступник міністра оборони України Ганна Маляр також заявила, що українські сили перехопили “оперативну ініціативу” в цьому районі, і повідомила, що українські сили просунулися на 1200 метрів у напрямку Кліщіївки (7 кілометрів на південний захід від Бахмута) і на 1500 метрів у напрямку Курдюмівки. 

Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний також заявив, що українські сили мають “стратегічну ініціативу” у телефонній розмові з головою Об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі 29 червня. Раніше ISW оцінювало, що українські сили отримали ініціатива на кожному рівні війни майже на всьому фронті після взяття Росією Бахмута 21 травня.

Українські війська вели наступальні операції щонайменше на двох інших ділянках фронту і, як повідомляється, досягли успіхів 29 червня.  Український Генштаб повідомив, що українські війська продовжували наступальні операції в західній Запорізькій області та на адміністративному кордоні між Запорізькою та Донецькою областями. Генеральний штаб України повідомив, що українські війська досягли часткового успіху на лінії Рівнопіль-Володине

29 червня російські та українські війська продовжували обмежені наземні атаки на південь від Кремінної. Український Генштаб повідомив, що російські війська вели невдалі наступальні операції поблизу Роздолівки та Білогорівки.

Пов’язаний з Кремлем мілблогер стверджував, що російські війська досягли невизначених успіхів поблизу Серебрянського лісу. У Міноборони Росії заявили, що невизначені підрозділи Південного угруповання військ відбили українські атаки біля Білогорівки, а російські війська зупинили українську диверсійно-розвідувальну групу біля Кузьминого. Російський мілблогер стверджував, що українські сили атакували російські позиції поблизу Кремінної і що російські сили зупинили український штурм поблизу Серебрянського лісу. Мілблогер також заявив, що російський спецназ знищив українську диверсійно-розвідувальну групу поблизу Серебрянського лісу.

29 червня російські війська продовжували обмежені наступальні дії на ділянці фронту Авдіївка – Донецьк. Генштаб України повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Авдіївки, Сіверного (6 кілометрів на захід від Авдіївки), Мар’їнки (27 кілометрів на південний захід від Авдіївки) та Новомихайлівки. (36 кілометрів на південний захід від Авдіївки). Російський мілблогер стверджував, що російські сили також здійснили невдалі наземні атаки поблизу Побєди (32 кілометри на південний захід від Авдіївки).

Українські сили вели наступальні дії вздовж адміністративного кордону між західною Донецькою та східною Запорізькою областями та досягли обмежених успіхів 29 червня. Заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що українські сили просунулися на 1300 метрів у західній частині Донецької та східної Запорізької області та встановили нові позиції на напрямку Рівнопіль-Володине (10–16 кілометрів на південний захід від Великої Новосілки).

Російський мілблогер стверджував, що українські сили закріпилися на нових позиціях біля Приютного (15 кілометрів на південний захід від Великої Новосілки), тоді як інший мілблогер стверджував, що російські війська відбили українську атаку біля Приютного. Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська відбили українську атаку біля Стармайорського (7 кілометрів на південь від Великої Новосілки). Тоді як мілблогер стверджував, що російські війська безуспішно атакували позиції зі Старомоєрського на Рівнопільському напрямку. На кадрах, опублікованих 28 червня, нібито видно, як підрозділи російської 127-ї мотострілецької дивізії (5-а загальновійськова армія Східного військового округу) діють поблизу Времівського виступу.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...