Сьогодні, 30 листопада, розпочалася 280-та доба повномасштабної війни, яку розпочала Російська Федерація на території України. Останнім часом російські війська могли просунутися в районі Бахмута, проте твердження Z-каналів про їхні успіхи поки що не мають об’єктивного підтвердження.
Експерти Інституту продовжують вважати, що загрози оточення Бахмута російськими військами поки що немає.
Vgorode публікує карту бойових дій за даними Інституту вивчення війни (ISW) 30 листопада.
Кадри з геолокацією показують, що російські війська трохи просунулися на південний схід від Бахмута, але ISW, як і раніше, не може підтвердити більшість інших заявлених успіхів навколо Бахмута, досягнутих з 27 листопада. Деякі російські мілілогери робили необґрунтовані заяви про те, що російські війська прорвали лінію оборони України на південь від Бахмута трасою T0513 і просунулися у бік Часового Яру, що перерізало б одну з двох основних українських наземних комунікацій (GLOC) з Бахмутом, що залишилися. Однак військові експерти вважають ці заяви частиною російської інформаційної операції, що триває.
Тим часом Міністерство оборони Сполученого Королівства повідомило, що російські сили, ймовірно, в останні три місяці припинили розгортання батальйонних тактичних груп. За оцінками ISW, починаючи з квітня, російські БТГ були деградовані в ході невдалих або російських наступів, що завершилися, включаючи атаки на Київ, Маріуполь, Сєвєродонецьк і Лисичанськ, а пізніші спроби відтворити ці БТГ для відновлення їх бойової могутності не увінчалися успіхом.
Ймовірно, з того часу окупанти РФ кинули бойову міць, що залишилася, і новий персонал, включаючи мобілізований, у погано навчені, оснащені та організовані спеціальні структури з низьким моральним духом і дисципліною.
Російські сили продовжували оборонятися від українських контрнаступних операцій у районі Сватове, а українські сили продовжували контрнаступальні операції у районі Сватове та Кремінній. Також окупанти продовжували обмежені наземні атаки на захід від Кремінної, щоб відновити втрачені позиції.
Крім цього, не припиняються активні бої в Донецькій області. Російські військові завдали наземних ударів у районі Сіверська та Авдіївки, а також на заході області.
На сході Херсонської області росіяни продовжували зміцнювати оборонні позиції, тоді як ЗСУ продовжували завдавати ударів по скупченням противника на півдні України.
Російські сили продовжували боротися зі застарілим обладнанням та нестачею місцевого персоналу на тлі офіційних дій, що свідчать про ймовірну другу хвилю мобілізації.