Сьогодні, 7 травня, в Україні розпочалася 438-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Пригожин і Кадиров, ймовірно, мають на меті представити Міноборони Росії та регулярні російські війська як неефективні та встановити умови, щоб звинуватити Міноборони у будь-яких невдачах Росії в районі Бахмута.
Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 7 травня.
Фінансист ПВК “Вагнера” Євген Пригожин і глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров 6 травня заявили про намір, щоб чеченські війська “Ахмат” замінили сили “Вагнера” в Бахмуті 10 травня. Пригожин опублікував листа міністру оборони Росії Сергію Шойгу, в якому заявив, що “Вагнер” здасть свої позиції підрозділам “Ахмата” рівно опівночі 10 травня, коли, за словами Пригожина, у його підрозділу повністю буде вичерпаний бойовий потенціал. Пригожин висловив упевненість, що бойовики “Ахмата” зможуть захопити решту 2,5 квадратних кілометрів Бахмута, які залишаються під контролем України. Кадиров відповів Пригожину, заявивши, що він звернувся з листом до президента Росії Володимира Путіна, в якому сигналізує про свою готовність взяти Бахмут, і стверджує, що чеченські підрозділи вже працюють над стратегією з російським МО, щоб чеченці зайняли позиції “вагнерівців”.
Рішення Пригожина передати відповідальність за Бахмут виключає звичайні російські повітряно-десантні війська, які вже діють на північному та південному флангах навколо Бахмута, розглядаючи битву за Бахмут суто як питання “Вагнера”, а тепер і “Ахмата”.
Перехід від військ Вагнера до військ Ахмата також може створити умови для звинувачення Міноборони Росії в майбутніх невдачах – якщо сили Ахмата зазнають подібних труднощів, як і Вагнера, і не зможуть повністю захопити Бахмут. Пригожин і Кадиров можуть звинуватити Міноборони у нездатності належним чином підтримувати їхні зусилля.
Російські війська продовжують обмежені наступальні дії на північний схід від Куп’янська та в районі Кремінної. У Генштабі України повідомили, що російські війська вели невдалі наступальні дії поблизу Синьківки Харківської області; Білогорівка Луганської області; та Спірне Донецької області. Міністерство оборони (МО) Росії стверджувало, що українські сили контратакують у напрямку Лисичанська, хоча ISW не спостерігало візуального підтвердження останніх українських контратак на цій ділянці фронту.
Російські джерела стверджують, що 6 травня українські війська завдали удару по російських тилах у Рубіжному Луганської області чотирма ракетами HIMARS.
Станом на 6 травня російські війська продовжують досягати незначних успіхів у Бахмуті. Геолокаційні кадри показують, що російські війська, ймовірно, просунулися далі в західному Бахмуті. Євген Пригожин стверджує, що наразі українські сили контролюють 2,5 квадратних кілометра Бахмута. Російські військові блогери стверджують, що “вагнерівці” продовжують штурм західного Бахмута і що українські сили контратакують біля Хромового. У Генштабі України повідомляли, що російські війська вели безуспішні наступальні операції поблизу Богданівки, Григорівки, Іванівського та Ню-Йорка.
6 травня російські війська продовжили обмежені наступальні дії на ділянці фронту Авдіївка-Донецьк. Генштаб України заявив, що російські війська вели невдалі наступальні дії в районі Авдіївки та Мар’їнки.
Геолокаційні кадри, опубліковані 30 квітня, показують, що українські сили, ймовірно, провели обмежену контратаку на північ від Водяного і досягли незначних успіхів у цьому районі. Міноборони Росії 6 травня заявило, що українські сили контратакують в районі Авдіївки, а також навколо Бахмута. ISW раніше оцінювало, що повідомлення про українські контратаки по всій Донецькій області є частиною поточної моделі локалізованих і обмежених українських контратак.
Російська окупаційна влада висловлювала незмінну стурбованість можливим українським контрнаступом у Запорізькій області. Окупаційний депутат Запорізької області Володимир Рогов заявив, що українські війська зможуть розпочати контрнаступ у Запорізькій області найближчими днями, і заявив, що українські війська посилили удари по прифронтовій частині та тилу. Рогов зазначив, що погодні умови в Запорізькій області покращилися, а земля в Запорізькій області підсохла. Прогнози погоди в Токмаку, Гуляйполі та Василівці Запорізької області передбачають 50-відсоткову ймовірність дощу протягом двох із наступних 14 днів.