Сьогодні, 9 березня, в Україні розпочалася 379-а доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Німецькі та польські офіційні особи заявили, що Німеччина та Польща передадуть Україні 28 танків Leopard 2 у березні 2023 року, що зміцнить можливості України вести контрнаступ в умовах великих втрат російських танків.
Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 9 березня.
Фінансист ПВК “Вагнер” Євгеній Пригожин оголосив, що російські війська захопили весь східний Бахмут, що узгоджується з наявними візуальними доказами. Російські війська навряд чи швидко здійснять прорив за Бахмут, якщо захоплять місто.
Директор національної розвідки США Авріл Хейнс заявила 8 березня, що президент Росії Володимир Путін, ймовірно, визнає нинішню обмежену спроможність російських військ вести короткочасний наступ і може продовжити тривалу війну. Хейнс зазначила, що Путін може вважати, що продовження війни збільшить ймовірність досягнення його стратегічних цілей. Раніше ISW оцінювало, що Путін зберігає максималістські цілі війни в Україні, незважаючи на поточні обмежені можливості російських військ для досягнення цих цілей. Хейнс заявила, що Росія буде все більше намагатися підтримувати поточний темп операцій в Україні без проведення повної мобілізації та забезпечення відповідних боєприпасів для пом’якшення поточної нестачі в Росії. Гейнс зазначив, що російські сили зазнають великих втрат під час взяття Бахмута, який Хейнс охарактеризував як “не особливо стратегічний”, підтверджуючи попередні оцінки ISW про те, що тактична перемога в Бахмуті не сприятиме досягненню оперативних чи стратегічних цілей Росії на полі бою.
Російські війська продовжують вести наземні атаки на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 березня, показують, що сили групи Вагнера здійснили незначне територіальне просування на схід від Спірного. У Генштабі України повідомили, що російські війська провели безуспішні операції на північний захід від Сватового в районі Гряниківки і навколо Кремінної в районі Невського, Білогорівки, Спірного, Виїмки і Федорівки. Глава Луганської області Сергій Гайдай повідомив про бої під Стельмахівкою, Новоселівським і Куземівкою. Російське джерело стверджує, що українські тактичні групи зондували російську оборону поблизу Гряниківки.
У Генштабі України повідомили, що російські війська продовжували штурм українських позицій у Бахмуті та вели безуспішні наступальні дії в 11 км на північ від Бахмута в районах Берхівки, Дубово-Василівки, Оріхово-Василівки та Богданівки, а також у 6 км на південний захід від Бахмута в районі Іванівського та Кліщіївки. Російський військовий блогер стверджує, що бойовики ПВК “Вагнера” просунулися в напрямку Залізнянського та Григорівки. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 березня, показують, що російські війська, ймовірно, наблизилися до ділянки траси T0504 на південному заході Бахмута.
Можливо, російські війська нарощують темпи наступальних дій на північний захід від Бахмута. Генштаб України повідомив, що російські війська здійснили понад 30 штурмів поблизу Оріхово-Василівки, що становить приблизно тридцять відсотків від загальної кількості наступальних операцій Росії, про які Генштаб повідомив. Російські війська, можливо, ведуть високі темпи операцій на північний захід від Бахмута, щоб зіпсувати майбутні українські контратаки, які могли б послабити тиск на українські сили в Бахмуті.
8 березня російські війська продовжили наступ на підступах до Донецька. У Генштабі України повідомили, що російські війська вели безуспішні наступальні дії в 17 км на північ від Авдіївки в районі Кам’янки та Олександрополя та в межах 36 км на південний захід від Авдіївки в районі Сіверного, Первомайського, Невельського, Водяне , Мар’їнка та Новомихайлівка.
Південне оперативне командування Збройних сил України повідомило, що українські війська знищили російський склад боєприпасів на острові Великий Потьомкін на південний захід від Херсона.
Російські війська продовжують звичайні удари по районах на захід від Гуляйполя та в Херсонській, Дніпропетровській та Миколаївській областях