Сьогодні, 9 березня, в Україні розпочався 745-й день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Російські війська намагаються прорвати українську оборону, щоб окупувати більше територій, ЗСУ контратакують.
Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 9 березня.
Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що припинення вогню в Україні дозволить Росії відновити свої сили та кошти для майбутніх наступальних операцій, як це зробила Росія раніше від початку російського вторгнення у 2014 році. Зеленський заявив 8 березня, що пауза у боях в Україні стане серйозним викликом та проблемою як для України, так і для всієї Європи. Зеленський зазначив, що Росія виграє від паузи або припинення вогню, оскільки російські війська будуть використовувати паузу для оптимізації військових зусиль Росії, зокрема шляхом навчання її солдатів, багато з яких вирушають на лінію фронту з дуже малою підготовкою. Зеленський також заявив, що російські війська страждають від нестачі ракет, артилерії та безпілотників, тому Росія закуповує цю зброю у Північної Кореї та Ірану, і їй необхідно відновити свої запаси. Зеленський заявив, що Росія також отримала вигоду від заморозки війни у 2014 році та змогла наростити своє озброєння, накопичити сили та знову вторгнутися до України у 2022 році. ISW продовжує вважати, що будь-яке припинення вогню в Україні піде на користь Росії, даючи їй час відновитися та перегрупуватися для майбутніх наступальних операцій, оптимізувати командування та управління, реалізувати уроки, які витягли з досвіду України, та поповнити запаси російських сил таким чином, що надзвичайно складно зробити, поки йдуть інтенсивні бої.
8 березня позиційні бої тривали на рубежі Куп’янськ, Сватове, Кремінна, проте підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не відбулося. Українські та російські джерела повідомили, що позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська в районі Сеньківки та Кислівки; на захід від Кремінної в районі Терного та Ямполівки; та південніше Кремінної біля Білогорівки (12 км на південь від Кремінної). Російський блогер заявив, що російські війська просунулися в районі Сіньківки, але ISW не побачила візуального підтвердження цього твердження. Повідомляється, що під Білогорівкою діють підрозділи 123-ї російської мотострілецької бригади (2-й армійський корпус т.зв. Луганської Народної Республіки (ЛНР)).
8 березня у районі Бахмута продовжилися позиційні бої. Російський блогер заявив, що російські сили ведуть штурм Івановського та намагаються витіснити українські сили з позицій у західній частині населеного пункту. Позиційні бої тривали на північний схід від Бахмута в районі Роздолівки; на північний захід від Бахмута в районі Богданівки; на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки; і на південь від Бахмута в районі Південного та Нью-Йорка. Повідомляється, що підрозділи російської 200-ї мотострілецької бригади (Північний флот) діють у районі Часового Яру (на захід від Бахмута).
Російські війська нещодавно просунулися на північний захід і захід від Авдіївки на тлі позиційних боїв у цьому районі. Геолоковані кадри, опубліковані 8 березня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на схід від Бердичей (на північний захід від Авдіївки). Додаткові геолоковані кадри, опубліковані 8 березня, показують, що російські війська просунулися в північно-західній частині Тоненького (на захід від Авдіївки). Російські блогери стверджують, що українські сили зберігають позиції на західних околицях Бердичей та Орлівки (на захід від Авдіївки) та що російські війська нещодавно перенесли удари у бік південних околиць Орлівки замість того, щоб спробувати просунутися безпосередньо до населеного пункту зі сходу. Інші російські блогери заявили, що українські сили контратакують під Бердичами та змусили російські війська відступити з невстановлених позицій біля Тоненького. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Степового та Семенівки; на захід від Авдіївки в районі Орлівки; та на південний захід від Авдіївки в районі Первомайського та Невельського.
8 березня позиційні бої тривали на захід та південний захід від Донецька. Російські блогери заявили 7 і 8 березня, що російські війська зберігають позиції на півдні Красногорівки (на захід від Донецька) і нещодавно просунулися вздовж вулиці Лермонтова. ISW не виявила недавнього підтвердження промоції Росії в межах Красногорівки після заяв України про те, що українські сили витіснили російські війська з південної частини Красногорівки 27 лютого. Російський блогер заявив 8 березня, що російські війська контролюють половину Георгіївки (на захід від Донецька), хоча ISW не побачила візуального підтвердження цього твердження. Декілька російських блогерів заявили 7 та 8 березня, що українські сили регулярно контратакують на захід від Донецька в районі Красногорівки та Мар’їнки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки та Перемоги. Під Георгіївкою продовжувалися і позиційні бої. Повідомляється, що під Георгіївкою діють підрозділи російської 5-ї мотострілецької бригади (1-й армійський корпус т.зв. Донецької Народної Республіки [ДНР]) та 150-ї мотострілецької дивізії (8-а загальновійськова армія [САА] Південного військового округу [ЮВО] ]).
8 березня позиційні бої продовжилися в районі Водяного (схід Великої Новосілки) на заході Донецької області. Повідомляють, що підрозділи російської 40-ї бригади морської піхоти (Тихоокеанський флот) діють на південь від Великої Новосілки в районі Урожайного.
8 березня позиційні бої тривали на заході Запорізької області. Російські джерела стверджували, що російські війська захопили кілька невстановлених позицій на північний захід від Вербового (на схід від Роботино) і просунулися на один кілометр завглибшки від Вербового у бік Роботино, хоча ISW не виявила візуальних підтверджень цих заяв. Позиційні бої тривали в районі Роботино та на захід від Вербового. Повідомляється, що в районі Роботино діють підрозділи російської 42-ї мотострілецької дивізії (58-а загальновійськова армія [САА] Південного військового округу [ПВЗ]).
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:
Sourse: Джерело