Карта бойових дій в Україні 9 жовтня

Сьогодні, 9 жовтня, в Україні розпочалася 593-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили продовжують контрнаступальні дії та поступово просуваються вперед.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 9 жовтня.

У неділю, 8 жовтня українські війська продовжили контрнаступальні операції під Бахмутом і трохи просунулися на заході Запорізької області.

Генштаб України повідомляє, що українські сили досягли часткового успіху на північному сході Андріївки (7 км на південний захід від Бахмута). Міністерство оборони Росії заявило, що Південне угруповання військ Росії відбили атаку українців під Андріївкою. Також блогер з Росії заявив, що сили України намагаються обійти Курдюмівку (11 км на південний захід від Бахмута) з північного сходу і для цього атакують у напрямку Зеленопілля (12 км на південний захід від Бахмута).

Як поідомляє один із блогерів Росії, українські війська значно не переміщаються в районі Бахмуту через погіршення погодних умов і сильний дощ, який перешкоджає використанню повітряної розвідки. 

Російські джерела стверджують, що провели обмежені наземні атаки, щоб повернути втрачені позиції біля Бахмута 8 жовтня, і, досягли обмежених успіхів. Український Генштаб повідомив, що українські війська відбили атаки російських військ на південний захід від Бахмута в районі Андріївки та Кліщівки та на північний захід від Бахмута в районі Богданівки (6 км на північний захід).

Російські війська, 8 жовтня продовжили наземне атакування на лінії Донецьк-Авдіївка, і як повідомляється, просунулися вперед. Як повідомляє Генштаб України, українські сили відбили 20 російських атак у районі Авдіївки, на північно-західній околиці Донецька в районі Першотравневого та на південно-західній околиці Донецька. біля Мар’їнки, Красногорівки та Новомихайлівки.

Як повідомляє офіційний представник Таврійської групи військ полковник Олександр Штупун, що російські атаки на Авдіївському та Мар’їнському напрямках проводять безпосередньо, щоб відвернути українські війська та не допустити перекидання українських резервів на запорізький напрямок.

Також російські джерела зазначають, що російським військовим вдалося зайняти нові позиції на півночі Мар’їнки і досягти часткового успіху в районі Красногорівки (селище на північ від Авдіївки).

Українськи сили продовжили наступальні операції 8 жовтня на заході Запорізької області та досягли обмежених територіальних успіхів на північ від Новопрокопівки (14 км на південь від Оріхова). На кадрах з геоприв’язкою, опублікованих 8 жовтня, видно, що українські сили просувалися обмежено трасою Т-0408 на північній околиці Новопрокопівки.

Як заявив російьский блогер, на кордоні Роботино(11 км на південь від Оріхова) – Вербове йдуть інтенсивні бої. Також він зазначає, що  російська артилерія відбила вогонь двох українських диверсійно-розвідувальних груп на північний захід від Вербового. 

Як повідомляє Олександр Штупун,  російські війська продовжують зміцнювати оборону навколо Токмака і що місто перетворилося на фортецю, оточену круговими оборонними лініями.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

Sourse: Джерело

No votes yet.
Please wait...