На Хрещатику знищують історичну будівлю 1880 року.

Чергова пам’ятка архітектури у Києві на межі знищення – цього разу на головній вулиці столиці на Хрещатику.

Як відомо, більшість історичної забудови Києва було знищено під час Другої світової війни – у 1941 році. Вціліли на головній вулиці Києва лише окремі будинки. І зараз, у 2023 році, незаконно почали розбирати одну із будівель, яка дійшла до наших днів із 19 століття.

Йдеться про будівлю, що знаходиться за адресою Хрещатик, 48. Вона була побудована в 1880 році і належала швейцарському підданому Целестину Верлі.

Як повідомив заступник директора Департаменту охорони культурної спадщини Дмитро Перов у Facebook, “вчора наші волонтери в порядку моніторингу стану історичної забудови зафіксували порушення законодавства охорони пам’яток, склавши відповідні звернення до Національної поліції України. Проте сьогодні роботи з демонтажу пам’ятника продовжилися”.

Власник будівлі ігнорує приписи Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, згідно з якими забороняється знищення історичної споруди, та продовжує розбирати старий будинок. Роботи зі знищення історичної будівлі не видно перехожим на Хрещатику через великий рекламний банер.

Якповідомляють на РБК-Україна, Целестин Верле був швейцарським купцем, він мав власний магазин годинників на Хрещатику. Свій прибутковий будинок на Хрещатику він збудував у стилі неоренесансу. За часів СРСР у будівлі розміщувалися комунальні квартири. Два рази, у 2011 та 2014 роках, будівлю атакували рейдери.

Нагадаємо, у вересні Vgorode писав, що на вулиці Дмитрівській, 23 у центрі міста знищують стару будівлю торговельного складу, і на цій території забудовник планує звести клубний будинок.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

Sourse: Джерело

No votes yet.
Please wait...