Національний авіаційний університет у Києві розділять на два виші

З метою посилення обороноздатності України уряд вирішив реорганізувати НАУ – один із найвідоміших вишів Києва.

Національний авіаційний університет буде поділено на два виші – Київський авіаційний інститут та Українську державну льотну академію у Кропивницькому. Таким рішенням уряд хоче вплинути на розвиток українського авіапілотування, виробництво дронів, розвиток defense-tech та національної безпеки України.

Про рішення уряду поділити виш повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Причина поділу НАУ – цей виш не показав ефективності. Не з’явилося жодного дрону, розробленого фахівцями університету, від початку повномасштабної війни. Крім того, Федоров повідомляє про постійні скарги студентів на керівництво та скандали з незаконним відчуженням земель університету під будівництво.

Поганий імідж НАУ “негативно впливав на навчальний процес і відверто демотивував молодь”, – заявив міністр.

До МОН багато разів зверталися співробітники Літної академії Національного авіаційного університету міста Кропивницького, вони хотіли, щоб академію відокремили від НАУ. В академії можуть виготовляти безпілотники для фронту, але їхні можливості були обмежені підпорядкуванням київському вишу.

Міністр обіцяє, що умови праці та рівень зарплат викладачів не зміняться.

У новоствореному Київському авіаційному інституті працюватиме наглядова рада, під контролем якої буде витрачання коштів установи, система освіти, призначення ректорів та деканів. У цій раді будуть присутні представники бізнесу, держорганів усіх рівнів, місцевого самоврядування та випускники НАУ.

Нагадаємо, 2022 року студента НАУ, який виступав проти забудови території вишу, відрахували з університету.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

Sourse: Джерело

No votes yet.
Please wait...