СБУ повідомила про підозру рашисту “герою Росіїї”

Служба безпеки повідомила про підозру росіянину, який отримав звання “героя Росії” за вбивство мирних жителів у Бучі.

Як повідомляє преслужба СБУ, встановлено особу одного з російських загарбників, який пов’язаний з масовими катуваннями та вбивствами мирних жителів під час тимчасової окупації Київщини. 

Зловмисником виявився лейтенант Нурсултан Муссагалеєв.

Після втечі загарбників з Києва керівництво Росії нагородило Муссагалеєва зіркою “героя Росіїї” та медаллю “за бойові відзнаки”. Також російські пропагандисти зняли про нього сюжет, який вийшов у “прайм-тайм” на телеканалі “Россия 1”.

Сили безпеки встановили, що 24 лютого 2022 року він у складі окупаційних угруповань перетнув кордон України і прибув до Бучі.

Муссагалеєв брав участь у “зачистках” які спрямовані на придушення руху опору та залякування мирних жителів.

Під час одного з каральних заходів, командир російського розвідзводу наказав підлеглим викрасти 29-річного місцевого жителя, який проїжджав на автомобілі через ворожий блокпост.

Мирного жителя звинуватили в будувані фортифікаційних укріплень поблизу Києва. Підставою такого звинувачення стали фотографії в телефоні будматеріалів.

Потерпілого вивезли до лісу та тривалий час жорстоко катували, за наказом Муссагалеєва чоловіка потім розстріляли та залишили тіло на місці вбивства.

У результаті розслідування злочину, СБУ отримала свідчення російського полоненого, який підтвердив факт катувань та вбивство мешканця Бучанського району.

Також встановлено ще двох особ підлеглих Муссагалеєва, які розстріляли мирного жителя. Ними виявились заступник командира взводу окупантів старший сержант Олексій Колесніков та командир 2-го відділення ворожого підрозділу сержант Олександр Вісєлков.

Зловмисникам повідомили про підозру у порушені законів та звичаїв війни. Наразі тривають комплексні заходи для притягнення іх до відповідальності. 

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

Sourse: Джерело

Rating: 5.00/5. From 1 vote.
Please wait...