Під час воєнного стану та загальної мобілізації повістки військовозобов’язаним можуть вручати фактично в будь-якому публічному місці. Окрім того, документ можуть принести додому, адже закон не передбачає місця, де можуть дати повістку.
Юрист та адвокат Ростислав Кравець пояснив, яку силу мають повістки, поставлені у двері помешкання військовозобов’язаного.
Експерт розповів, що повістку мають дати військовозобов’язаній людині особисто в руки, вона повинна підписатись, що її отримала. Якщо ж особистого підпису немає – дії військових із повісткою у дверях не мають юридичної сили.
– Особа, яку вони викликають до військкомату, може не з’явитися, і ніяких правових наслідків для неї не буде. Представники ТЦК мали дочекатися людину й особисто вручити їй повістку. Прикріплення документа на двері (навіть якщо є фотодоказ) – це відхилення від загальних правил вручення повісток, – пояснив Ростислав Кравець.
Окрім підпису військовозобов’язаного, повістка повинна бути завірена печаткою та підписом керівника військкомату (ТЦК та СП).
– Якщо людина прийшла додому й побачила повістку у дверях, то на неї можна взагалі не реагувати. Вона не має юридичної сили, – запевнив адвокат.
Зазначимо, що у випадку, якщо людина отримала повістку особисто та підписалась, то вона має з’явитися до військкомату та стати на облік. Якщо цього не трапилось, то у деяких випадках можлива відповідальність.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:
Sourse: Джерело