Справа про відчуження земель Київської ГЕС: суд обрав запобіжний захід бізнесмену Мазепі

У п’ятницю, 19 січня, Печерським районним судом міста Києва було визначено запобіжний захід для особи, підозрюваної у спробі організації схеми захоплення земель критичної інфраструктури Київської гідроелектростанції.

Як повідомляють у Державному бюро розслідувань, суд ухвалив рішення залишити бізнесмена Ігоря Мазепу під вартою, дозволивши йому внести заставу у розмірі 350 млн гривень. Нещодавно йому була пред’явлена підозра в незаконному захопленні 7 гектарами землі, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС, де надалі було зведено елітне котеджне містечко.

Іншим учасникам злочинної організації також дають можливість внести заставу:

  • майже 45 мільйонів гривень – двом спільникам,
  • 20 мільйонів гривень – ще одному учаснику оборудки.

Відзначимо, що слідство пропонує суду розглянути питання про утримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 700 млн гривень та 500 млн гривень. У врахуванні брались матеріальний стан підозрюваних та їхні можливості ухилятися від слідства.

У рамках поточного кримінального провадження розглядається причетність вказаних осіб до незаконного заволодіння приблизно 300 гектарами земель орієнтовною вартістю 1,1 млрд гривень.

Виконуються різні експертизи та інші процесуальні заходи з метою підтвердження завданих державі збитків, що становлять понад 1 млрд гривень внаслідок цих неправомірних дій. Досудове розслідування продовжується.

Нагадаємо, на кордоні затримали підприємця, якого підозрюють у незаконному присвоєнні понад 7 гектарів землі поблизу дамби Київської гідроелектростанції.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

Sourse: Джерело

No votes yet.
Please wait...