Співробітники Служби безпеки України викрили схему незаконної приватизації українських санаторіїв, реабілітаційних центрів і навчально-спортивних установ на суму 25 мільярдів гривень. Цим займалися високопосадовці з Києва та заступник Голови Федерації профспілок.
Усі привласнені заклади належать до санаторно-курортної сфери України.
Про це повідомили у СБУ.
Одного із трьох заступників голови Федерації профспілок у незаконному привласненні майна раніше підозрювало і Державне бюро розслідувань. Кіберфахівці СБУ зібрали необхідні докази і викрили схему приватизації. Було також встановлено, що до злочину причетні четверо колишніх високопосадовців Головного управління комунальної власності КМДА.
Схема чиновників була такою: вони виводили з державної власності соціальні заклади. Посадовці з КМДА, які були причетні до скоєння злочину, виписували документи на право власності на державні об‘єкти і передавали їх Федерації профспілок. Далі ці заклади продавали третім сторонам через підконтрольні фірми і отримували тіньовий прибуток. Таким чином чиновники привласнили 230 закладів оздоровчої та спортивної сфери.
Усі приватизовані установи наразі передано до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Фахівці підрахували, що загальна вартість закладів склала 25 мільярдів гривень.
Топчиновнику Федерації профспілок вже повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою) КК України. Його взяли під варту із правом внесення застави у розмірі 124 мільйони гривень.
Нагадаємо, наразі на посаді заступників голови Федерації, за даними різних джерел, перебувають Володимир Саєнко, Євген Драп’ятий та Олександр Шубін. Є інформація, що саме Володимир Саєнко причетний до незаконної приватизації. Він також володіє мережею нічних клубів та елітною нерухомістю.
А чотирьох колишніх посадовців з КМДА підозрюють у зловживання владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України.
Читайте також:
Столичні посадовці заволоділи коштами комунального підприємства: деталі
У Києві судитимуть шахрая, який вкрав із чужих рахунків понад 1 мільйон гривень
Дане розслідування проводили співробітники СБУ та ДБР за керівництвом Офісу Генерального прокурора.
Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що у Києві вкрали багато грошей на ремонті спортивного спорядження в парку “Муромець”. Керівник одного зі столичних комунальних підприємств оголосив тендер на ремонтні роботи та залучив до них “своїх людей”. Разом вони створили несправжні документи і, не виконавши всіх робіт, забрали гроші із бюджету Києва. Пізніше з’ясувалося, що об’єкти в парку взагалі не стоять на балансі цього підприємства.