У київській лікарні “Охматдит” лікарі успішно провели операцію хлопчику, який народився з дефектом передньої черевної стінки та відсутністю передньої стінки сечового міхура.
Екстрофія сечового міхура трапляється один раз на 50 тисяч немовлят, повідомляє Міністество охорони здоров’я. Ця патологія вважається найскладнішою у дитячій урології.
Одразу після народження дитина потрапила до Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит”, до відділення хірургії новонароджених. У пацієнта була тотальна епіспадія (патологія геніталій, коли уретра повністю відсутня), патологія кісток тазу, міхурово-сечовідний рефлюкс та відсутність яєчок в калитці.
Медики визначили, що малюку необхідна операція з формування сечового міхура та зведення лонних кісток, однак зробити це вдалося лише за 5 місяців, коли дитина досягла необхідної ваги в 5 кг.
Команда урологів сформувала сечовий міхур та зробила пластику шийки сечового міхура, щоб дитина в майбутньому утримувала сечу, звела лонні кістки тазу, опустили яєчка в калитку й зробила пластику пахових двобічних гриж. Операція тривала 4 години.
“Наступним кроком буде етапна корекція статевого члена, коли дитина досягне 1,2 року”,— діляться лікарі Максим Пономаренко та Аліна Пузько.
Нагадаємо, раніше Vgorode повідомляв, що лікарі столичного “Охматдиту” врятували 3-річного хлопчика, який проковтнув магніти та понад місяць жив з ними.