Для Міністерства охорони здоров’я надання допомоги громадянам, які її потребують, є пріоритетним завданням. Тож навіть за умови повного блекауту, відсутності тепла та водопостачання в лікарнях будуть проводити екстрені операції. Лікарі вже мають певні навички роботи в таких умовах.
Наприклад у Києві з початку повномасштабної війни медики не пропустили жодного виклику і попри все рятували життя людей. Проте в умовах відсутності світла та інших комунікацій проводитимуть лише оперативні втручання, якщо їхня відсутність загрожує життю пацієнта. До таких випадків відносяться інсульт, інфаркт, політравми, апендицит та інші невідкладні стани.
Як повідомили у пресслужбі МОЗ, усі українські медзаклади забезпечені генераторами, а також згодом отримають необхідні запаси палива та води.
За словами заступника міністра охорони здоров’я Олексія Яременка, лікарням повинні дати запаси палива щонайменше на 5 днів роботи.
Також медзакладам дадуть потрібну кількість води, а лікарні із твердопаливними котлами будуть забезпечені дровами.
– Тобто відпрацьовуються всі можливі кроки, аби лікарні могли автономно працювати та рятувати життя пацієнтів навіть у найбільш критичних умовах, – розповів Олексій Яременко.
А от планові операції зараз рекомендовано відкласти. Таким чином можна зменшити навантаження на медичну систему та переорієнтувати її на роботу в умовах можливого блекауту. Якщо оперативне втручання не критичне і є час почекати, то бажано обговорити з лікарем його проведення, коли енергетичну систему буде стабілізовано.
Читайте також:
Отримай відповідь: коли Україна може повернутися до графіків відключень світла
“Нафтогаз” розповів про пошкодження газових об’єктів через ракетні атаки РФ
Раніше відтермінування планових операцій в Україні застосовувалися під час пандемії коронавірусу, коли першочергова допомога надавалася хворим на цю хворобу. Тож досвід відтермінування операцій показує, що так робити можна.
Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що у столичному Інституті серця під час повного блекауту 23 листопада лікарі провели важке оперативне втручання під світлом ліхтариків. Електроенергія в закладі зникла просто під час операції на серці дитині. Тоді вперше було вирішено відкласти планові операції і проводити лише необхідні для збереження життя втручання.