14 грудня Київська міська рада ухвалила рішення про перейменування вулиці Генерала Авдєєнка у Святошинському районі. Її назвали на честь одного із “Привидів Києва”. Також в місті перейменували кілька скверів, які до цього носили назви, пов’язані з Радянським союзом.
Експертна комісія КМДА пропонувала перейменувати вулицю Генерала Авдєєнка ще у травні. Вулицю внесли до переліку міських об’єктів, які мають назви, пов’язані з Росією чи її сателітами.
Так пресслужба Київської міської ради повідомила, що люди обрали нову назву вулиці, що носила ім’я генерал-майора, героя Радянського союзу Петра Авдєєнка. У додатку “Київ Цифровий” громадяни обрали цій вулиці назву на честь Геннадія Матуляка – українського військового льотчика, підполковника та Героя України посмертно. Він був одним із пілотів збірного образу “Привида Києва”, який охороняв небо над столицею України.
Перейменування відбулося з метою деколонізації столичної топоніміки. Влада робить все, щоб у Києві не залишилося назв, пов’язаних з Росією чи Радянським союзом.
Також у Києві перейменовано кілька скверів. У місті відтепер є сквер імені Павла Тичини та Алея Добровольчих Батальйонів.
Сквер імені Володимира Леніна, що у Дніпровському районі столиці назвали ім’ям відомого українського поета, перекладача та громадського діяча Павла Тичини.
Сквер “Стардарницький – 1” перейменували на честь білоруського публіциста та борця за незалежність Кастуся Калиновського.
У Деснянському районі дали назву скверу на вулиці Лісківській. Тепер це “Алея Добровольчих Батальйонів”. А скверу на вулиці Кубанської України, 27-31, назвали на честь народного артиста України Леся Сердюка.
Читайте також:
На честь загиблого льотчика з Одеської області назвали вулицю у Києві
Дерусифікація: чи змінювати документи мешканцям Києва після перейменування вулиць
Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що у Києві змінили типи і назви семи навчальних закладів. У деяких із них додали початкову школу, а деякі заклади стали ліцеями.