У Києві повністю висохло озеро Синє

Озеро Синє не дочекалось порятунку від КП “Плесо”, яке, нібито, розробило проєкт, що передбачав розчистку озера та наповнення його водою, та висохло повністю. Роботи мали початися не пізніше жовтня.

Про це повідомив столичний активіст Михайло Сторожук.

За його словами, екосистема озера знищена практично безповоротно. Тепер на місці озера забудовники зведуть багатоповерхівку, одну з багатьох в Києві. Натомість, унікальне озеро висохло назавжди.

Нагадаємо, озеро Синє – одне з найвідоміших озер столиці, розташоване на західній околиці житлового масиву Виноградар у Подільському районі столиці. За легендою, озеро утворилася ще в льодовиковий період. Доказом цієї версії є наявність на дні так званого синього мулу, який і надає воді характерний синюватий відтінок. 

Ще минулого року озеро було відносно повноводним. На початку повномасштабного вторгнення, бійці територіальної оборони без проблем його наповнили, з труби котра туди виходить. Проте, під час повенів та рекордної кількості опадів озеро було пересушене. Активісти підозрювали, що комунальне підприємство навмисно його пересушує, аби віддати цю земельну ділянку під забудову.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

Sourse: Джерело

No votes yet.
Please wait...