Експерти надали поради щодо оптимальної адаптації до переходу на літній час.
Як повідомляють у КМДА, у ніч на 31 березня Україна перейде на літній час. Фахівці зазначають, що більшість людей адаптується до цих змін досить швидко і без впливу на здоров’я.
Люди похилого віку та ті, хто страждає на серцево-судинні захворювання, можуть бути особливо чутливими до переходу годинника. Крім того, зміна часу може вплинути на тих, хто працює з ранніх годин та потребує підвищеної уваги під час своєї роботи.
– Якщо не допомогти нашому “внутрішньому годиннику”, то може відбутися погіршення роботи серця, зниження когнітивних функцій; підвищуються ризики, пов’язані з розладами ментального здоров’я: тривога, депресія, погіршення настрою, — пишуть у КМДА.
Лікарі рекомендують готуватися до переходу на літній час заздалегідь. Наприклад, якщо звикли підійматися о 07:00 ранку, встановіть будильник у неділю — на 7:20. Це допоможе легше прокинутися у понеділок у звичний час.
Також фахівці рекомендують більше перебувати на свіжому повітрі, не пропускати сніданок і зберігати активний режим життя. Людям із серцево-судинними проблемами варто додатково контролювати тиск.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:
Sourse: Джерело