Українські військові вперше в бойових умовах застосували систему ППО проекту FrankenSAM

В ніч на 17 січня військові вперше в бойових умовах застосували систему ППО проекту FrankenSAM. Вона збила Shahed з відстані 9 кілометрів.

Голова Мінстратегпрому Олександр Камишін на брифінгу в Давосі заявив, що це перше використання такої системи. Він додав, що всі системи ППО FrankenSAM уже розгорнуті “на полі битві”.

Проєкт FrankenSAM – це гібридні системи ППО, якими спільно займаються Пентагон, Міноборони України та Мінстратегпром. Фактично це три зенітні-ракетні комплекси: радянський ЗРК “Бук” з американськими ракетами RIM-7 Sea Sparrow, ракети “повітря – повітря” AIM-9M у поєднанні з радянськими РЛС і ЗРК на базі українських старих систем з елементами й ракетами від Patriot.

Офіційний представник Пентагону казав, що випробування цієї системи в жовтні 2023 року були успішними. Зазначається, що варіанти гібридних систем ППО пройшли випробування на військових базах у США та мали бути доставлені до України восени. У грудні США та Україна підписали декларацію про спільне виробництво зброї.

За підсумками минулого року Олександр Камишін повідомив, що в Україні зросло виробництво мінометних пострілів Мінстратегпром: Україна виробляє у 42 рази більше мінометних пострілів і майже втричі – артснарядів у 42 рази, а артилерійських снарядів – майже у три рази. Також в Україні серійно виробляють аналоги дронів Shahed-131 і Shahed-136.

Наразі оборонна промисловість України налічує 300 тисяч людей, 500 компаній, з яких майже 400 приватні. У 2023 році 1,5% з 4,9% приросту ВВП України забезпечила оборонка.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

Sourse: Джерело

No votes yet.
Please wait...