Збільшує ризик аварії: РФ перевела 4-й енергоблок Запорізької АЕС у “гарячий зупин”

Російські окупаційні війська вивевели енергоблок №4 Запорізької атомної електростанції зі стану “холодний зупин” та перевели у стан “гарячий зупин”.

Натомість енергоблок №6, за інформацією МАГАТЕ, виводять з “гарячого” стану в “холодний”. Про це повідомляє “Енергоатом”.

Президент держпідприємства “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін наголосив, що перебування російських військових, зброї та важкої техніки на майданчику Запорізької АЕС, а також недотримання вимог ліцензій Держатомрегулювання веде до неминучої деградації обладнання та систем станції, важливих для безпеки.

За його словами, це може призвести не лише до зростання кількості відмов обладнання, а й спровокувати виникнення радіаційної аварії.

Він нагадав, що відповідно до вимог ліцензій Держатомрегулювання, всі енергоблоки станції мають перебувати виключно у стані “холодний зупин”. Переведення енергоблоків у більш небезпечний стан “гарячий зупин” – заборонено.

Варто зазначити, що такі дії є грубим порушенням вимог ліцензії на експлуатацію ЗАЕС, адже зараз експлуатація енергоблоку має здійснюватись виключно у стані “холодної зупинки”. При цьому росіяни зараз почали переводити енергоблок №5 у стан “холодної зупинки”.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

Sourse: Джерело

No votes yet.
Please wait...