Зеленський вніс законопроект про нові святкові дати

Президент України вніс до Верховної Ради законопроект про три нові святкові дати.

Згідно з документом пропонується внести зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України, визначивши, що 25 грудня буде Різдво Христове, 15 липня – День Української Державності, 1 жовтня – День захисників та захисниць України.

Тобто День Української Державності перенесуть із 28 липня на 15 липня, а День захисників та захисниць України – з 14 жовтня на 1 жовтня (у день свята Покрови Пресвятої Богородиці).

Святковим днем буде Різдво 25 грудня, а не й 7 січня, як було раніше.

У пояснювальній записці зазначено, що зараз відбувається боротьба українців за свою ідентичність і це сприяє бажанню кожного українця проживати власне життя зі своїми традиціями, святами. Довгий час українському народу нав’язувалась російська ідеологія, зокрема дотримання юліанського календаря та святкування Різдва 7 січня, хоча більшість православних християн світу відзначають його 25 грудня.

Зазначимо, що Православна церква України затвердила повний перехід з 1 вересня 2023 року на новий – новоюліанський календар, за яким живе більшість православних церков світу. Відповідно, тепер святкуватимуть Різдво українці 25 грудня, Покрову – 1 жовтня, а День святого Миколая – 6 грудня.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...