Чому стали так часто відключати світло та коли чекати на поліпшення ситуації

Останні дні ситуація з відключенням світла стала критичною – в регіонах електроенергію вимикають вже по 3 рази на день по 4 години. В Укренерго розповіли про причини дефіциту електроенергії та коли очікувати поліпшення ситуації.

Чому так часто вимикають світло?

Як розповів голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький в інтерв’ю “Українській правді”, зараз одночасно збіглись чотири чинники, що суттєво впливають на ситуацію в енергосистемі.

  • обстріли;
  • спека, через яку збільшене споживання;
  • через спеку збільшилося споживання і в сусідніх європейських країнах, тому у них знижені можливості ділитися з Україною електроенергією. Зараз імпорт електроенергії з європейських країн не перебуває на максимальних позначках через те, що у сусідніх країнах немає багато вільного ресурсу для того, щоб його експортувати в Україну і допомогти тим самим збалансувати українську енергосистему;
  • літня ремонтна кампанія на досить великій кількості електростанцій. Ця ремонтна кампанія потрібна для того, щоб ми взимку мали максимум можливої доступної потужності наших електростанцій, зокрема – атомних.

Коли чекати поліпшення ситуації з електроенергією?

Як повідомив голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький, у серпні очікується закінчення ремонту на певній частині атомних енергоблоків і буде більше доступної потужності.

– З іншого боку, сподіваємося, що погодні умови не будуть такими жорсткими й в українській енергосистемі буде помірніше споживання. Розраховуємо, що в серпні буде більше генеруючої спроможності через закінчення ремонтів і має бути трішки полегше, – заявив Кудрицький.

Зазначимо, що актуальні графіки погодинних відключень можна дізнатись на сайтах обленерго та на їхніх сторінках у соцмережах.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

Sourse: Джерело

No votes yet.
Please wait...