Система охоронної безпеки для дому – це автоматизована система, основне завдання якої полягає у забезпеченні безпеки у житлі, прилеглої території та майна від різних зловмисників. Залежно від конкретної системи безпеки, система може попереджати, запобігати або сприяти припинення різних злочинів. Разом із спеціалістами https://control.ua/ua спробуємо розібратися, які є види систем охорони для дому та інших об’єктів.
4 види охоронних комплектів
Завжди можна виділити 4 основні різновиди охоронних комплексів, які призначаються для захисту від несанкціонованого впливу зловмисників:
- СОТ. Йдеться про охоронне телебачення. Мережа обладнання включає різні технічні засоби, які використовуються для відеоспостереження будинку в режимі аудіо і відео, в тому числі в режимі реального часу.
- СОТС. Тривожна сигналізація та охорона. Основною особливістю є те, що не тільки здатна контролювати безпосереднє виявлення проникнення, а й надсилає сигнал на пульт охорони.
- СКУД. Система контролю та управління доступом на об’єкт. Може інтегруватися в систему розумний будинок, щоб керувати на відстані воротами та замками, здійснення контролю різних зон квартири чи будинку.
- МІТУ. Комплекс інженерно-технічного зміцнення, включає в себе засоби, що протистоять злому і проникають на територію, що охороняється. Це різні вікна, ворота, двері та інші міцні перешкоди.
Максимальний рівень захисту можна буде досягти виключно за комплексного використання зазначених видів сигналізації для дому. У цьому випадку набір пристроїв може не тільки виявити порушення, але й сприяти усуненню загрози. Їх також можна розділити на пасивні, активні, дротові та бездротові.
Що включає охоронний комплекс для дому?
Кожна охоронна сигналізація – це комплексна мережа, що складається з елементів та додаткових систем. З метою забезпечення зручності можна розділити на кілька категорій:
- Датчики. Це комплекс спеціальних приладів, які реєструватимуть зміни в умовах довкілля. Є велика кількість сенсорів із певною сигналізацією. Вони реєструють звуки розбитого скла, шуми, відкриття дверей, вібрацію тощо. Прямо чи опосередковано вказуватимуть на вторгнення на об’єкт.
- Оповіщувач. Це світлові або звукові пристрої, які спрацьовують безпосередньо у разі виявлення несанкціонованого доступу. Можуть використовуватися для інформування власників об’єкта та психологічного впливу.
- Виконавчі пристрої. Ці елементи зустрічаються у складі активних охоронних систем. Служать для того, щоб протидіяти зловмисникам. Можуть керувати замками, світлом, автоматизованими воротами, дверима тощо. При спрацьовуванні блокують вхід до будівлі, не даючи злочинцеві закінчити розпочате.
- Контролер. Це прилад, що керує, який використовується для контролю за роботою виконавчих приладів, оповіщувачів, сенсорів і т.д. Контролер може виконувати функцію надсилання повідомлень.
У тандемі все це забезпечуватиме високий рівень безпеки на об’єктах різного призначення. Важливо віддавати перевагу продукції відомих брендів.