На Київщині з’являться платні дороги

У Київській області готується техніко-економічне обґрунтування платних доріг – перших подібних на території України.

За словами голови Державної агенції з відновлення Мустафи Найєма під час круглого столу  “Транспорт, логістика та інфраструктура” на Конференції з відновлення України у Лондоні, зараз розробляють ТЕО також для Дніпропетровської, Київської, Львівської, Одеської та Полтавської областей. Це готується за рахунок бюджетних коштів. Загальна вартість складатиме близько 6,5 мільярдів доларів.

Робота над проектом розпочалася ще до початку війни, а реалізація розпочнеться відразу після укладання угод про партнерство з іноземними інвесторами.

Також під час круглого столу віцепрезидент Міжнародної фінансової корпорації Альфонсо Гарсіа Мора повідомив про підписання меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством відновлення, Держагентством відновлення та IFC щодо розвитку системи платних доріг, яка, за його словами, є надзвичайно важливим аспектом.

В Європі платні дороги відрізняються від безкоштовних якістю дорожного покриття та дорожнім рухом в цілому. На цих автострадах відсутні світлофори, ліві повороти, а між шосе встановлюється захисний бар’єр. Це забезпечує швидший рух, порівняно зі звичайними дорогами. Система платних доріг може бути різною і залежить від країни та конкретної інфраструктури. Ціна залежатиме від типу транспортного засобу і терміну перебування на території країни.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...