IT-пасіку зі смарт-вуликами українсько-польського виробництва AmoHive встановлять в Білоцерківському районі Київщини.
Про це розповів один із засновників стартапу AmoHive Ігор Курдін, пише агровидання SEEDS.
Стартап AmoHive об’єднав зусилля вчених, які досліджують хвороби бджіл та наслідки їхнього невдалого зимування, а також створюють нові корми та ліки для комах. Разом команда інженерів, бджолярів та IT-спеціалістів створили смарт-вулики, що обладнані сенсорами, які передають інформацію про стан вулика всередині та ззовні. Крім того, ці вулики обладнані сонячними панелями, а інформація з них може передаватися на смартфон.
«Штучний інтелект допомагає нам у багатьох повсякденних справах. Це невидимий елемент, який покращує, моделює та упорядковує наше життя. Ми вирішили використати цей інструмент для рятування бджіл і водночас спробувати модернізувати професію бджоляра, а можливо навіть створити нову професію — IT-бджоляр», — розповіли у AmoHive.
Окремим напрямом компанії є просвітництво. В перспективі AmoHive хоче провести кілька конкурсів для студентів та фахівців у номінаціях «Краще інноваційне рішення у смарт-бджільництві», «Кращий проєкт наукових досліджень на смарт-пасіці» та «Кращий навчальний курс смарт-бджільництва», а також організувати для школярів навчання за досить незвичним напрямком — «Інформатика та бджільництво».
Розумні вулики також встановлюють у Канаді. Фото: AmoHive
У компанії пояснили, що для них велика честь реалізовувати проєкт в країні, яку називають житницею Європи. Вони впевнені, що на широких просторах та родючих ґрунтах України є завжди багато роботи для бджіл!
«Наш проєкт стане одним із елементів відбудови галузі бджільництва в Україні», — впевнені в AmoHive.
«Розумні» вулики відправляли в США, Європу, Ізраїль, Канаду і звичайно, їх купували в Україні та Польщі.
У минулі роки понад 70% українського меду експортували до Європи та США.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua