Якщо номер 103 недоступний, можна скористатися спеціальними резервними номерами з мобільного або стаціонарного телефону.
В умовах перебоїв з електрикою та зв’язком Департамент охорони здоров’я передбачив кілька альтернативних варіантів та пропонує кілька порад, як можна викликати швидку, або дістатися до лікарні.
Також Департамент озвучив прохання до киян, які дуже важливі для того, щоб вчасно врятувати життя.
- Потурбуйтеся про тих, хто не може зробити цього сам: нездужих близьких, стареньких, що мешкають поруч. Візьміть над ними шефство, опікуйтеся у ці непрості для всіх часи.
- Викликайте бригади екстреної медичної допомоги та медицини катастроф тільки тоді, коли стан дійсно критичний. Наприклад — втрата свідомості, судоми, розлад дихання, раптовий сильний біль в грудній клітині, анафілактична реакція, кровотеча, травма, що загрожує життю, нещасний випадок тощо.
Адже поки «швидка» відпрацьовує ваш непрофільний виклик, медиків може очікувати той, для кого відлік справді йде на хвилини.
З початку року у столиці «Київмедспецтранс» здійснив майже 340 тисяч виїздів, серед них — і «фронтові» поїздки. Автомобілі Київмедспецтрансу доставляють хворих у важкому стані та новонароджених до лікарень, а лежачих дітей — на консультації та госпіталізації.