До складної зими столичні медики почали готуватися ще влітку.
У Києві лікарні підготовлені до можливого повного відключення електроенергії через удари російських окупантів по критичній інфраструктурі.
До зимового сезону медики почали готуватися ще влітку, забезпечуючи лікарні генераторами та старлінками.
За інформацією Департаменту охорони здоров’я КМДА, лікувальні установи належать до критичної інфраструктури і там не вводять графіків відключень. Електропостачання забезпечене цілодобово.
Але, попри це, кожна медустанова підготувалася до роботи в умовах повного блекауту. Йдеться про забезпечення теплом, водопостачанням та додатковими альтернативними джерелами живлення.
Зараз усі медичні установи, які надають стаціонарну та екстрену медичну допомогу, забезпечені генераторами.
Також лікувальні заклади зробили необхідні запаси палива, харчів та води для того, щоб працювати у час блекаутів автономно.
«На випадок відключення електроенергії у нас є загальне, резервне джерело живлення та дизельний генератор. Якщо одне з джерел живлення не спрацьовує, то вводяться інші. 23 листопада, коли зникла електроенергія, ми перейшли на електропостачання від дизельного генератора. У нас завжди є запас дизельного пального. Тому збоїв у роботі нашого Центру не відбулося. Ми захищені від надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі зникненням елекропостачання», — розповіла Леся Сазоненко, заступниця директора з якості та безпеки медичної діяльності Перинатального центру м. Києва.
У КНП «Олександрівська клінічна лікарня м. Києва» журналісту «Вечірнього Києва» пояснили, що під час масової ракетної атаки росіян відключення електроенергії у них не було. А на випадок повного знеструмлення лікарня забезпечена генераторами та пальним до них.
Також у лікарні є тепло, вода (якщо навіть відключать, то зробили великі запаси), немає проблем й з харчуванням хворих.
Читайте також, Кличко перевірив, як підготувалися лікарні до роботи в надзвичайних умовах.
А ще «Вечірній Київ» повідомляв, що нині комунальна організація «Київмедспецтранс» є найбільшою в Україні і єдиною в Києві спеціалізованою режимною структурою, яка цілодобово забезпечує транспортом виїзні медичні бригади.
Загалом на організацію припадає понад 95% медичного обслуговування у столиці. Автомобілі Київмедспецтрансу доставляють хворих у важкому стані та новонароджених до лікарень, а лежачих дітей — на консультації та госпіталізації.