Карта бойових дій в Україні 24 лютого 2023 року

Сьогодні, 24 лютого, в Україні розпочалася 366-а доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Схоже, що Кремль створює умови для проведення операцій під фальшивим прапором на міжнародному кордоні Чернігівської області та в Молдові напередодні річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 24 лютого.

23 лютого українське Північне оперативне командування повідомило, що російські війська готують можливі операції під прикриттям у міжнародних прикордонних районах Чернігівської області. Повідомляється, що українська розвідка вже зафіксувала, як російські колони з військовою технікою без розпізнавальних знаків і особовим складом, одягненим у форму, схожу на українську, просуваються до районів кордону Чернігівської області. Схоже на те, що метою цих операцій під фальшивим прапором є звинуватити українські сили в порушенні територіальної цілісності, швидше за все, Білорусі. Можливо, Кремль готує атаки під фальшивим прапором, щоб втягнути Білорусь у війну.Тим паче, що білоруський президент Олександр Лукашенко 16 лютого заявив, що Білорусь вступить у війну лише в разі нападу з боку України. Також міністерство оборони Білорусі заявило 21 лютого, що білоруські війська спостерігали нарощування українських сил біля своїх кордонів.

ISW продовжує оцінювати, що напад Білорусі чи Росії на північні українські регіони дуже малоймовірний, але Росія прагне притиснути руку Лукашенка або звинуватити Україну в розширенні війни, щоб підірвати підтримку Києва.

Така операція під фальшивим прапором також може бути спрямована на закріпленні українських сил на північному кордоні з метою послаблення оборони на сході України та підготовки до контрнаступальних операцій.

Схоже, що Кремль також створює інформаційні умови для проведення операції під фальшивим прапором в окупованому Придністров’ї, республіки Молдова. 23 лютого Міноборони Росії заявило, що українські війська найближчим часом планують здійснити збройну провокацію проти Придністров’я. Міністерство оборони РФ стверджувало, що українські сили переодягнуться як російські військові та влаштують нібито російський наступ з позицій у Придністров’ї. Уряд Молдови спростував звинувачення російського Міноборони. Ймовірно, керівництво РФ прагнуло підняти цей неправдивий наратив, щоб перекрутити попередження президента України Володимира Зеленського президенту Молдови Майї Санду про те, що Кремль готує провокації в Молдові, і його пропозицію допомогти Молдові, якщо російські сили в Придністров’ї загрожуватимуть територіальній цілісності України.

Президент Росії Володимир Путін продовжує висловлювати шаблонну риторику у публічних зверненнях, щоб сформувати російський інформаційний простір напередодні річниці вторгнення Росії в Україну. Путін відзначив День захисників Вітчизни 23 лютого відеозверненням, у якому він повторив набридлі кремлівські наративи, стверджуючи, що російські військові борються з неонацизмом в Україні та захищають “російський народ на історичних землях”. Промова Путіна не висловлювала конкретних цілей чи завдань війни проти України, а натомість продовжувала загальну риторику, спрямовану на те, щоб підготувати російську громадськість до тривалої війни в Україні. Відмова Путіна використати публічне звернення для оприлюднення конкретних цілей або політики напередодні річниці вторгнення Росії в Україну свідчить про те, що Путін залишається невпевненим у своїй здатності формувати російський інформаційний простір за допомогою драматичної промови, яка є значним поворотом у його риториці.

Поєднання переконань Путіна про стійкість Росії та очікувань краху волі Заходу зі звуженням кола радників і очевидного небажання інсайдерів суперечити йому, ймовірно, створює сильну підтверджуючу упередженість у спостереженнях Путіна за заявами Заходу та пропагуванням. Якщо ця гіпотеза правильна, Путін, швидше за все, надасть перевагу будь-яким ознакам зменшення підтримки Заходу чи його коливань над заявами чи ознаками твердості чи рішучості Заходу.

23 лютого російські війська здійснили обмежені наземні атаки поблизу Сватового. Український Генштаб повідомив, що російські війська вели безуспішні атаки поблизу Стельмахівки (15 км на захід від Сватового). Геолокаційні кадри показують, як українські війська завдають ударів по російських позиціях на північ від Нововодяного (15 км на південь від Сватового), що вказує на обмежене просування росіян уздовж лінії Сватове-Кремінна.

Генштаб України повідомив, що російські війська також здійснили безуспішні наступальні дії біля самої Кремінної, Білогорівки (10 км на південь від Кремінної) та в районі Серебрянського лісу (10 км на південь від Кремінної). Глава Луганської області Сергій Гайдай заявив, що російські війська віддають перевагу Кремінському напрямку, а бої на лінії фронту здебільшого затихли через великі втрати російських військ.

Російські війська продовжували наземні атаки навколо Бахмута та досягли тактичних успіхів у цьому районі 23 лютого. Генштаб України повідомив, що російські війська продовжують атакувати українські позиції в самому Бахмуті, на північний захід від Бахмута поблизу Оріхово-Василівки (8 км на північний захід), Дубово-Василівки. (5 км на північний захід), Берхівка (2 км на північний захід), Малоїлінівка (на північній околиці Бахмута), Ягідне (безпосередньо на північно-західній околиці Бахмута); на південний захід від Бахмута біля Дилівки (16 км на південний захід); та на захід від Бахмута біля Іванвіського (5 км на захід). Геолокаційні кадри підтверджують, що російські війська поступово просуваються у східному, південному та південно-західному секторах Бахмута.

Крім того, російські війська продовжують наземні атаки в районі Авдіївки на північ від Донецька. Український Генштаб повідомив, що російські війська здійснили 43 невдалих штурми в цьому районі за минулу добу, зокрема поблизу самої Авдіївки та на північний схід від Авдіївки поблизу Новобахмутівки (10 км на північний схід), Авдіївки та Кам’янки (3 км на північний схід).

Також, російські війська продовжують атакувати українські позиції на південний захід від Донецька в районі Вугледара (30 км на південний захід від Донецька) та Пречистівки (35 км на південний захід від Донецька). Зазначається, що 155-а морська піхотна бригада в цьому районі відмовляється воювати через нещодавні невдалі операції та значні втрати.

Російське джерело стверджує, що 23 лютого українські сили відбили російську наземну атаку поблизу Новоданилівки Запорізької області. Російські війська продовжують регулярні обстріли на захід від Гуляйполя та в Херсонській, Миколаївській та Дніпропетровській областях.

Українські офіційні особи повідомили, що російські війська продовжують зміцнювати свої позиції на лівобережній чстині Херсонщини. Радник Херсонської обласної військової адміністрації України Сергій Хлань заявив, що російські війська розгортають нову техніку поблизу Каховки та Нової Каховки.

Російська влада повідомила про дострокове завершення ремонту прольотів Керченського мосту 23 лютого. Раніше російська влада оголосила, що роботи з відновлення шляхових прольотів мають завершитися до березня 2023 року.

херсон

No votes yet.
Please wait...