На виставці «Я і війна» представлені колажі резиденток майстерні CUTOUT COLLAGE STUDIO та учасників спільноти CUTOUTLOVERS. Кожна робота — це квінтесенція побачених образів, пережитих досвіду та відчуттів, які спіткали митців як в Україні, так і вимушено за її межами. Цим проєктом організатори та учасники прагнуть віддати шану кожному українцеві, на чию долю випав болючий досвід війни.
Співкураторка виставки Аннет Сагаль.
«Майстерню для колажистів ми започаткували у червні 2021 року. Коли почалося повномасштабне вторгнення, не знали, як далі жити і творити, чи існуватиме наш проєкт, — пригадує співкураторка виставки Аннет Сагаль. — Дуже сильно допомогла міжнародна спільнота. Наш проєкт почався з виставки за участі закордоннних митців. У лютому ми готували другий міжнародний фестиваль, збирали заявки. Після повномасштабного вторгнення всі пропонували нам допомогу, підтримували інформаційно та донатами. За цей час ми провели п’ять виставок у Європі, зокрема в Іспанії та Данії, розповідаючи про події в Україні».
Колаж «Так сильно» Зю Побережнюк
Роботи Єви Гольц
«Кримська бавовна» Всеволода Ковтуна
Фотоколаж Сергія Тумасова «Спотворення життя»
В екпозиції показують колажі 20 авторів, які були створені протягом року, як рефлексії на події, що відбувалися.
«Зараз всі роботи, що створюються, — вони так чи інакше всі про війну, про наші переживання. Коли я перебувала в Європі та зустрічалася з місцевою спільнтою колажистів, ми проводили спільний воркшоп. У них — білий папір, квіточки, життєрадісне і миле, у мене — чорний папір, кров. Через мистецтво ці переживання мають виходити, щоб підтримувати ментальне здоров’я», — поділилася Аннет.
Колажі Віки Остренко «Всесвіт» та «Біль»
Представлені роботи виконані у різних техніках.
Всі представлені роботи зроблені в різних техніках: аналоговий колаж, діджитал колаж та анімація. До спільноти долучаються художники, фотографи, дизайнери, аніматори. У кожного — свій стиль та погляд.
Триптих «Київські двері» у колаборації Влада Спешилова і Аннет Сагаль.
«Мої роботи — колаборація з Владом Спешиловим, фотографом з Чернігова. Він переїхав до Києва. Фотографує двері, — розповіла Аннет Сагаль. — Також він фотографує креативних людей столиці, це його спосіб познайомитися. Влад запропонував мені фотосесію. При зустрічі виникла ідея створити таку колаборацію з його фотографій та моїх колажів — його дверей і моїх рук».
Так, на центральній роботі смерті немає входу до метро, що стало надійним та безпечним укриттям для людей. З одного боку ніжна жіноча рука запрошує українців додому, а з іншого — чоловіча демонструє, що непрошені гості будуть послані в певному напрямку. Космос, який видніється за дверями, символізує українців, адже за кожними дверима прихований цілий світ.
На виставці колажі доповнюють артефакти сучасної війни.
На виставці колажі доповнюють артефакти сучасної війни.
Окрім колажів, в експозиції представлені артефакти сучасної війни.
24 лютого о 16:00 на виставці пройде зустріч до роковин початку повномасштабного вторгнення. Свої історії волонтерства розкажуть митці Сергій Тумасов, Олександр Ляпін. Вони представлять концепції робіт з виставки «Я і Війна» та розкажуть про історію, що стоїть за цими творами. Кураторка та учасниця виставки Аннет Сагаль презентує новий твір — міні скетчбук, сповнений емоціями жінки, яка пережила вимушене переселення, але обрала повернення на Батьківщину задля розвитку української культури.
«Це своєрідний щоденник війни. Почала його, коли була на виїзді, — зазначила вона. — Важко було щось створювати, вирішила почати з маленьких форматів, які дуже люблю. Він став креативним поштовхом».
24 лютого вхід на виставку «Я і Війна» безплатний. Вона відкрита до 19:00.
Програма подій:
26 лютого о 14:00 — Кураторська екскурсія Каті Ситої
3 березня о 16:00 — Кураторська екскурсія Аннет Сагаль
4 березня о 12:00 — Воркшоп з колажування (вартість 300 грн + квиток на виставку). Реєстрація на сторінці Cutout Collage Festival & Studio
Виставка «Я і війна»
Коли: до 5 березня, графік роботи: ср.-нд.: 12:00-19:00. Каса працює до 18:30
Де: Музей історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7
Вартість вхідного квитка: 50 грн.
Музей війни у Києві презентував проєкт «Захисники». В експозиції — промовисті фото українських воїнів, які чинять упертий опір тотальному злу, боронять рідну землю й стоять на сторожі безпеки Європи та світу.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ», фото авторки
Sourse: vechirniy.kyiv.ua