Дізнатися більше про його життя та творчість кияни мають змогу на різнопланових експозиціях.
В Національному музеї історії України показують документи. Фото авторки
«Світи Григорія Сковороди»
На ній представлені артефакти, що репрезентують основні життєві періоди і творчість знаного мислителя та її осмислення нащадками. Сковорода постає у різних іпостасях — як студент, педагог, мислитель та письменник.
На виставці можна побачити, зокрема, копії та оригінали документів про батьків Сковороди, його автографи студентських і викладацьких часів, рукописи та найперші публікації творів, а також спогади про філософа, зібрані Ізмаїлом Срезневським (спогади цінні тим, що їх надавали люди, які самі бачили Сковороду) із власноручними коментарями Дмитра Багалія, одного з найбільш плідних дослідників творчості філософа.
Коли: до 28 квітня 2023 року, щодня з 10:00 до 17:00.
Де: Національний музей історії України, вулиця Володимирська, 2.
Вартість: за вхідним квитком до музею 90 грн, для школярів/студентів/пенсіонерів — 50 грн.
У центрі виставки в Українському домі — вцілила статуя Сковороди. Фото авторки
Виставковий мистецький проєкт «Світ Сковороди»
Виставка покликана переосмислити образ Сковороди, представити нові грані його життєвого й творчого шляхів та розкрити ідею персональної свободи, що вже протягом 300 років перемагає темряву.
Лише тут ви зможете побачити вцілілу і вже легендарну статую Сковороди зі зруйнованого російськими обстрілами національного музею в селі Сковородинівка.
Унікальні експозиційні рішення дозволять мандрувати стежками Світу Сковороди, пізнаючи його ідеї, Україну та світ XVIII століття. На виставці представлені рукописи, автографи, першодруки, списки, графіка та малюнки (звісно, копії) самого Григорія Савича, ексклюзивно надані Інститутом літератури. Інтерактивні рішення і майстер-класи дозволять кожному спробувати себе у створенні байок-коміксів. А живі виступи і барокова музика будуть супроводжувати відвідувачів протягом усієї виставки.
Коли: 4 — 11 грудня 2022 року, будні: з 12:00 до 20:00 вихідні: з 10:00 до 20:00
Де: Український Дім, вул. Хрещатик, 2
Вхід безкоштовний
Експозиція в Музеї Шевченка є інтерактивною. Фото: Тетяна Асадчева
Виставковий проєкт «Сковорода. На межі світів»
У рамках експозиції за допомогою численних інтерактивних елементів поєднують і нашаровують смисли, пропонуючи ґрунт для рефлексії над ідеями найвпливовішого українського філософа. Також представлені картини художника Олександра Ройтбурда. Григорію Сковороді випало жити в часи, коли росія починала формуватися як імперія, посилюючи свої позиції шляхом поглинання суб’єктності колонізованих земель. Олександру Ройтбурду випало формуватися в часи, коли ця ж імперія (хай і під іншою назвою) давала тріщини, але все ж зберігала жорстку вертикаль і вимагала неухильно слідувати прийнятним шаблонам.
Коли: до 12 березня, середа-неділя: 10:00 — 18:00
Де: Національний музей Тараса Шевченка, бульвар Тараса Шевченка, 12
Вартість за вхідним квитком до музею, 90 грн, для учнів, студентів, пенсіонерів — 50 грн
«Невловимий Сковорода»: киян запрошують на інтерактивну виставку.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua