Карта бойових дій в Україні 8 квітня 2023 року

Сьогодні, 8 квітня, в Україні розпочалася 409-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Кремль продовжує вказувати, що він не зацікавлений у легітимних переговорах, покладаючи відповідальність за переговори на Захід.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 8 квітня.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив на прес-конференції в Анкарі, 7 квітня, що Росія не відмовляється від переговорів, але що переговори можуть ґрунтуватися лише на заявлених Росією “законних” інтересах і занепокоєннях. Лавров стверджував, що Захід нахабно проігнорував інтереси Росії “з презирством”. Кремль зберігає вихідні максималістські цілі Путіна щодо війни в Україні та стверджує, що “законні” інтереси Росії включають міжнародне визнання незаконної анексії Росією української території, зміну режиму в Києві,  “денацифікації” та “демілітаризації” України.

Український чиновник повідомив, що російські авіаційні підрозділи змінюють тактику, можливо, через втрати авіації та вичерпання запасів високоточної зброї. Юрій Ігнат 7 квітня повідомив, що російські авіаційні підрозділи скорочують свої дії в безпосередній близькості від українських позицій і все більше покладаються на більш віддалені авіаційні удари з використанням керованих авіабомб. Ігнат заявив, що російські літаки Су-35 можуть використовувати ці боєприпаси з відстані понад 50 км від лінії зіткнення, і українські сили не в змозі відкинути російські авіаційні підрозділи від кордонів України на цій відстані. Ці модифіковані авіаційні бомби, ймовірно, менш точні, ніж інші боєприпаси, які російські авіаційні підрозділи раніше використовували в Україні. Можливо, російські війська змінюють авіаційну тактику, щоб зменшити ризик подальших авіаційних втрат, діючи поза зоною дії більшості українських систем ППО.

Повідомляється, що високопоставлені російські чиновники, включаючи міністрів і керівників відомств, можуть залишати Росію лише з дозволу російського прем’єр-міністра Михайла Мішустіна. Незалежне російське інформаційне видання The Bell 7 квітня повідомило, що Мішустін обмежив закордонні поїздки своїх підлеглих до службових справ і з його дозволу. The Bell повідомляло, що такі ж обмеження на поїздки не поширюються на працівників адміністрації президента. Раніше ISW повідомляло, що російські спецслужби вилучають паспорти російських чиновників, екс-чиновників і керівників державних компаній, щоб запобігти втечі з Росії.

Російські війська здійснили обмежені наземні удари вздовж лінії Сватове-Кремінна. У Генштабі України повідомили, що російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Кремінної, Серебрянського лісу, Верхньокам’янського , с. та Спірне. Російський мілблогер стверджував, що російські війська здійснили наземні атаки поблизу Торського, Тернів, Невського та Макіївки. Інший російський мілблогер заявив, що 6 квітня російські війська почали використовувати термобаричну артилерію ТОС-1А поблизу Кремінної. В інтерв’ю з українськими військовими, опублікованому 7 квітня, повідомлялося, що бійці Групи Вагнера є основними російськими силами, які діють поблизу Сіверська.

Російські війська продовжують просуватися до Бахмута та його околиць. Геолокаційні кадри, опубліковані відомим російським військовим кореспондентом біля залізничного вокзалу в центрі Бахмута, свідчать про те, що російські війська ще більше просунулися до центру Бахмута. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 7 квітня, на яких видно, як “вагнерівці” стоять біля Бахмутської військової прокуратури в центрі Бахмута, вказують на те, що вони, ймовірно, захопили будівлю. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 квітня, показують, що російські війська просунулися приблизно на 3 км на південь від траси Т0504 Костянтинівка-Часів Яр-Бахмут на південний захід від Бахмута. Російські військові блогери стверджують, що війська Вагнера захопили кілька споруд у центрі Бахмута, зокрема стадіон “Металург”, готель “Бахмут” і церкву Всіх Святих, і повідомив, що українські війська продовжують відходити на західну околицю міста.

Російські війська 7 квітня продовжили наземні атаки вздовж лінії фронту Авдіївка-Донецьк і, схоже, зосереджують наступальні дії в районі Мар’їнки. У Генштабі України повідомили, що російські війська вели безуспішні наступальні дії в районі Авдіївки в районах Новокалинового та Північного; на північно-західній околиці міста Донецьк біля міста Первомайське; та на південно-західній околиці Донецька поблизу Мар’їнки та Побєди. В українському Генштабі також зазначили, що найзапекліші бої тривають під Мар’їнкою, де українські війська відбили 29 наземних атак росіян із 80 загальних наземних атак. Російський військовий блогер заявив, що російські війська безуспішно атакували Керамік. Російські джерела продовжують наголошувати на триваючих наступальних операціях кількох підрозділів сил Донецької Народної Республіки (ДНР) уздовж лінії фронту Авдіївка-Донецьк.

Російські війська продовжують зміцнювати оборону в окупованих Запорізькій та Херсонській областях. Український Генштаб повідомив, що російські війська продовжують будівництво оборонних рубежів і укріплень в окупованих Херсонській і Запорізькій областях[36]. На відео з геолокацією, опублікованому 7 квітня, нібито видно, як російські війська мінують невизначене місце на східному (лівому) березі річки Дніпро.

7 квітня російські війська здійснили регулярні обстріли Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей. У Запорізькій обласній військовій адміністрації повідомили, що 7 квітня російські війська посилили обстріли вздовж лінії зіткнення

No votes yet.
Please wait...