Тут спробують відтворити атмосферу віденських салонних концертів, які організовував свого часу граф Андрій Розумовський, а також відзначать музично-літературним проєктом 37-і роковини Чорнобильської трагедії.
«Його Величність Мотет» — 8 квітня
Мотет — жанр багатоголосної вокальної й вокально-інструментальної музики, що виник у Франції у ХІІ століття, а відтак поширився на всю Європу. Мотети писалися як на церковні, так і світські тексти, й були приурочені, як правило, до різноманітних урочистих подій.
У програмі концерту Єлизавети Ліпітюк та Алли Пригари за участю струнного квартету «Каприс-класік» і піаністки Тетяни Жук-Сєдової прозвучать мотети Антоніо Вівальді, Вольфганга Амадея Моцарта та «українського Моцарта» Дмитра Бортнянського.
«Романтичний рояль». Інеса Порошина (фортепіано) — 9 квітня
Солістка Національної філармонії України Інеса Порошина представить сольну монографічну програму із фортепіанних творів Фридерика Шопена. Музика польського класика посідає особливе місце у репертуарі піаністки, їх вона, зокрема, виконувала на батьківщині композитора у Желязовій Волі (Польща), а також у місті Вальдемосса на Майорці (Іспанія), де проходить великий міжнародний фестиваль на честь Шопена.
«Віденські імпрези Андрія Розумовського (1752-1836)» — 12 квітня
Програма струнного квартету «Каприс-класік» — спроба відтворити атмосферу віденських салонних концертів, які свого часу організовував граф Андрій Розумовський, син останнього гетьмана Війська Запорозького Кирила Розумовського. Прозвучать твори Йозефа Гайдна і Людвіга ван Бетховена.
Андрій Розумовський — політик і дипломат кінця ХVІІІ — початку ХІХ століття. Він був великим шанувальником музичного мистецтва, непогано грав на скрипці. Вагомий період його життя був пов’язаний з Віднем, де він познайомився з Бетховеном. Підтримував композитора фінансово, рекомендував його творчість високопоставленим особам. Бетховен присвятив Розумовському кілька своїх творів, зокрема, низку струнних квартетів.
«Авторські імпровізації та фантазії». В’ячеслав Полянський (фортепіано) — 13 квітня
У знайомих класичних творах музикант завжди знаходить родзинку, несподівану гармонію та свіжість звучання. У концерті прозвучать авторські імпровізації на теми творів Баха, Шуберта, Джопліна, Еллінґтона та інших. А також — Фантазія В’ячеслава Полянського на теми популярних танго.
«У полоні пристрасті» — 22 квітня
Квартет гітаристів «Київ» представить концертну програму «У полоні пристрасті». Прозвучать запальні мелодії Манчіні, Віленського, Алана, Ейнауді та інших композиторів. Родзинкою вечора стане виступ актора й степ-танцівника Володимира Шпудейка.
«Популярні мелодії світу» — 23 квітня
У програмі концерту Ансамблю «Рідні наспіви» за участю Валентини Матюшенко-Матвійчук (сопрано) прозвучать шлягери класичної музики. Серед них — «турецьке» рондо Моцарта, увертюра до опери «Кармен» Бізе, «Карамболіна» Кальмана, «Oblivion» П”яццолли. .
«Слово 1986 року народження» — 26 квітня
1986 рік закарбувався в історії найбільшою техногенною й екологічно-гуманітарною катастрофою ХХ століття, що трапилася на Чорнобильській АЕС. Цьогоріч відзначаємо 37-і роковини трагедії.
Пам’ять про ті події резонує у концерті Ансамблю «Дивограй» за участю Тетяни Школьної (народний спів) та Романа Смоляра (бас). Крім музичних композицій, авторських пісень та романсів, прозвучать також вірші, присвячені Чорнобилю, у виконанні Ольги Єременко.
«Від мадригалу до мілонги» — 27 квітня
Артисти Національної філармонії України, Єлізавета Ліпітюк та Роман Смоляр, а також квартет гітаристів «Київ», у концертній програмі «Від мадригалу до мілонги» продемонструють як змінювалась музична мова та жанрова палітра музичного мистецтва впродовж кількох століть. Прозвучать твори про кохання від Джуліо Каччіні до Консуело Веласкес.
Сент-Екзюпері. «Маленький принц» — 28 квітня
Алегорична повість-казка «Маленький принц» подана у формі своєрідного моноспектаклю в обрамленні музики Рамо, Гріга, Пуленка, Форе, Равеля й Массне. Участь беруть Олександр Рудько (художнє слово), Тетяна Жук-Сєдова (фортепіано) та Інеса Порошина (фортепіано).
Вечір спонукатиме замислитись над темами самотності, дружби, любові та втрати, особливостями людської природи — усім тим, про що міркує юний герой-мандрівник найвідомішого твору французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері.
«У мелодії два крила» — 30 квітня
Дует артистів Національної філармонії України Руслани Якобінчук (мецо-сопрано) та Анатолія Юрченка (баритон) у супроводі Ансамблю народних інструментів «Дивограй» виконають пісні Олександра Білаша на вірші Дмитра Павличка, Максима Рильського, Михайла Стельмаха, Миколи Ткача та інших поетів.
Початок усіх концертів о 17.00.
Адреса: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 200-300 грн.
«Запорожець», нові імена та духовна музика: концерти квітня у Колонному залі філармонії.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua